-2 C
Olsztyn
środa, 8 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Sąsiedzka interwencja pomogła uratować życie

OlsztynSąsiedzka interwencja pomogła uratować życie

Dzięki sąsiedzkiej interwencji udało się zapobiec tragedii. W akcji wzięli udział strażacy, którzy musieli wyważyć drzwi w jednym z mieszkań przy ulicy Rataja w Olsztynie.

reklama

Do zdarzenia doszło 11 stycznia. Starsza kobieta mieszkająca samotnie w swoim mieszkaniu zasłabła. Sąsiedzi zaniepokojeni tym, iż nie otwiera ona drzwi wezwali pomoc. Na miejscu pojawiły się straż pożarna, policja oraz pogotowie.

Jak przekazała post. Paulina Żur z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie „W środę oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednym z mieszkań na terenie miasta może znajdować się seniorka, z którą nie ma kontaktu i która może potrzebować pomocy. Natychmiast pod wskazany adres zostały wysłane służby ratunkowe. Ze względu na uzasadnione podejrzenie, że kobieta może znajdować się w okolicznościach zagrażających życiu lub zdrowiu, strażacy wyważyli drzwi do mieszkania. W środku zastali 85-letnią kobietę, która wymagała pomocy medycznej. Kobieta ostatecznie trafiła do szpitala, który zapewni jej specjalistyczną pomoc”.

Lokalny wątek tajemniczej akcji na Bałtyku. Co Hiszpanie robili w Iławie?
reklama

Coraz częściej starsze osoby mieszkają samotnie. Dlatego ważne jest, aby zwracać uwagę na samotnie mieszkających sąsiadów. W ten sposób można im pomóc jeśli znajdą się oni w niebezpieczeństwie.

źródło: Gazeta Olsztyńska

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne

Postawa godna pochwały. Nastolatkowie oddali znaleziony portfel