8 C
Olsztyn
środa, 28 września, 2022
reklama

Bez namysłu wyważyli drzwi do mieszkania w którym był pożar. Na podłodze leżał mężczyzna. Uratowali mu życie

EłkBez namysłu wyważyli drzwi do mieszkania w którym był pożar. Na podłodze...
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W Ełku w odpowiedzi na zgłoszenie o pożarze w jednym z budynków, na miejsce jako pierwszy dotarł policyjny patrol. Gdy funkcjonariusze dowiedzieli się, że w mieszkaniu, z którego wydobywał się dym, może przebywać mężczyzna potrzebujący pomocy, wyważyli drzwi i weszli do środka. Mężczyzna leżał w środku na podłodze, nie mógł się sam poruszać i nie można z nim było nawiązać logicznego kontaktu. Policjanci natychmiast wynieśli go na zewnątrz. Okazało się, że ich pomoc dotarła w ostatniej chwili.

reklama

Ełccy policjanci zostali powiadomieni o pożarze w mieszkaniu w mieście w niedzielę (07.08.2022) po godzinie 20:00. Funkcjonariusze dotarli na miejsce przed innymi służbami. Okazało się, że kilkoro mieszkańców samodzielnie opuściło już swoje mieszkania. Natomiast w tym, z którego wydobywał się dym, były zamknięte drzwi. Patrol, w którego skład wchodzili sierż. Kamil Kamiński i st. post. Damian Lewandowski, usłyszał dobiegający z wnętrza kaszel i słabnący męski głos. Podejrzewając, że mężczyzna w środku potrzebuje natychmiastowej pomocy policjanci samodzielnie wyważyli drzwi tego mieszkania. Zadymienie w środku było bardzo duże. W przedpokoju policjanci znaleźli osłabionego leżącego mężczyznę, który nie był w stanie poruszać się o własnych siłach i nie było z nim kontaktu. Policjanci wynieśli go na zewnątrz i udzielili pomocy. Po chwili na miejsce przyjechały pozostałe służby. 48-latek trafił do szpitala z podejrzeniem zatrucia organizmu tlenkiem węgla. Policjantom również została udzielona pomoc medyczna, gdyż przez duże zadymienie mieli zawroty głowy. Na szczęście nie wymagali hospitalizacji. 

Pożar auta na Jarotach. Przypadkowy mężczyzna pobiegł do sklepu po gaśnicę i zdławił pożar

W trakcie wyjaśniania okoliczności tego zdarzenia, okazało się, że 48-latek zostawił na palniku gazowym garnek, o którym zapomniał, co spowodowało zadymienie.

reklama

W takich sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia każda sekunda ma znaczenie. Sierż. Kamil Kamiński i st. post. Damian Lewandowski swoją interwencją zaprezentowali na czym polega umiejętność podejmowania szybkich i prawidłowych decyzji pod presją czasu, zdecydowanie w działaniu, opanowanie i profesjonalizm. Ich błyskawiczna reakcja przyczyniła się do uratowania ludzkiego życia.

źródło: KWP

reklama
reklama
reklama
reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama