fbpx
7 C
Olsztyn
wtorek, 21 września, 2021
reklama

Gazeta Olsztyńska znowu została sprzedana. Czy nowy prezes powiązany z Antonim Macierewiczem?

reklama

Pojawiły się nowe informacje odnośnie „olsztyńskiej”. Wydawnictwo Gazeta Olsztyńska zmieniło swojego właściciela.

Z informacji, do których udało nam się dotrzeć wynika, że Gazeta Olsztyńska ponownie zmieniła swojego właściciela. Nowe nazwisko pojawiło się również w stopce redakcyjnej na stronie gazety.

Większość udziałów w Grupie WM, wydającej Gazetę Olsztyńską, miała wykupić osoba związana z firmą Polcar – importer oraz dystrybutor części samochodowych z najdłuższym stażem w Polsce. Siedziba firmy mieści się w Wólce Kosowskiej pod Warszawą.

reklama

Okazało się, że zmienił się prezes zarządu Grupy WM. Wcześniej to stanowisko obejmował Jarosław Tokarczyk, który w lutym tego roku wykupił większość udziałów od poprzedniego właściciela GO.

Ze zdobytych przez nas informacji wynika, że nowym prezesem jest Maciej Matera, który, jak podał portal OKO.press, od listopada 2015 roku został powołany do spółek powiązanych z Polską Grupą Zbrojeniową przez Antoniego Macierewicza z Prawa i Sprawiedliwości.

Jak wynika również z dzisiejszego artykułu portalu wirtualnemedia.pl, Grupa WM zanotowała w ubiegłym roku spadek przychodów: Grupa WM, wydająca „Gazetę Olsztyńską”, „Dziennik Elbląski” i „Nowy Kurier Mławski”, w ub.r. zanotowała spadek przychodów o 26,7 proc. do 11,1 mln zł, a jej wynik netto poszedł w dół z 355 tys. zł zysku do 3,99 mln zł straty.

W ciągu roku odeszło stamtąd 30 pracowników.

reklama
reklama

Polecane

14 KOMENTARZY

14 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama