3 C
Olsztyn
poniedziałek, 26 lutego, 2024
reklama

Ruszył proces kierowcy obwinionego w sprawie “agresji drogowej” na S7

OlsztynRuszył proces kierowcy obwinionego w sprawie "agresji drogowej" na S7

W poniedziałek przed Sądem Rejonowym w Olsztynie rozpoczął się proces kierowcy, który miał spowodować zagrożenie na drodze S7 na przełomie sierpnia i września 2022 roku. Zarzuca mu się, że poprzez nieprzestrzeganie bezpiecznego odstępu między pojazdami, przyczynił się do uderzenia seata z trzyosobową rodziną w barierki ochronne przy drodze ekspresowej S7 na odcinku między Ostródą a Olsztynkiem w województwie warmińsko-mazurskim.

reklama

Do zdarzenia doszło 6 sierpnia 2022 roku. Kierowca rozbitego seata opublikował wpis na portalu społecznościowym, w którym relacjonował, że wpadł w poślizg, ponieważ kierowca volkswagena zajechał mu złośliwie drogę i gwałtownie zahamował. Świadkowie potwierdzili, że volkswagenem kierował mężczyzna i nie było w nim innych pasażerów oprócz kierowcy.

Policja ustaliła, że właścicielem volkswagena jest firma leasingowa, która przekazała dane użytkowników pojazdu. W wyniku zebranych dowodów policja skierowała do sądu wniosek o ukaranie 33-letniego mężczyzny, który obecnie toczy się przed Sądem Rejonowym w Olsztynie.

reklama

Podczas poniedziałkowej rozprawy sąd przesłuchał kilku świadków, ale większość z nich nie zauważyła, ile osób jechało w volkswagenie ani, kto nim kierował. Uczestnik kolizji, który podróżował seatem, zeznał, że jeden z kierowców, którzy zatrzymali się na widok wypadku, powiedział mu, że kierowała kobieca osoba. Jednakże właściciel seata uważa, że prowadzącym pojazd był mężczyzna, a kobieta siedząca na fotelu pasażera.

Sąd wyznaczył termin kolejnej rozprawy na 2 lutego, podczas której mają zostać przesłuchani ostatni świadek i przewidziano końcowe mowy stron. Kara grzywny w wysokości do 30 tys. zł została przewidziana w kodeksie wykroczeń za spowodowanie groźby bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ponadto sąd może zdecydować o zatrzymaniu prawa jazdy.

Źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

10 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Jan
9 stycznia 2023 20:57

Sprawdzic kamery po drodze trza. Brna w bagno dalej, za utrudnianie sledztwa i cwaniakowanie, powinni zostac ukarani, lecz nie finansowo 😉

Stefan
9 stycznia 2023 22:53

Fajne małżeństwo, padalec i padalica. Mam nadzieję, że inne organy, służby im dopieką tak, że się posikają ze szczęścia. Urząd skarbowy? Coś już robili w tej sprawie? Za coś takiego powinno być dożywocie. KIm jest taka kobieta i co soba musi reprezentować, która nie poczuwa się do winy, że mogła skrzywdzić 4 letnie dziecko. Albo są psychiczni albo to jakieś pseudo gangusy albo pseudo klasa średnia. Kużwa mają dwie działki i 3 mieszkania na kredyt i królowie życia. Hahaha Mam nadzieję, że jedno i drugie nieuniknie surowej kary. Jak nikt im nic nie zrobi to maja albo niezłe plecy albo… Czytaj więcej »

Polecane
Ogłoszenia