-0 C
Olsztyn
piątek, 3 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Uwaga! Zablokowana droga S51 w kierunku Olsztyna na wysokości węzła Gryźliny

OlsztynUwaga! Zablokowana droga S51 w kierunku Olsztyna na wysokości węzła Gryźliny

Przez najbliższą godzinę zablokowana będzie S51 w kierunku Olsztyna na wysokości węzła Gryźliny.

reklama

Utrudnienia potrwają do czasu wyciągnięcia pojazdu ciężarowego z przydrożnego rowu przez specjalistyczny holownik. Policjanci kierują na objazdy drogą serwisową.

Od wtorkowego poranka w warmińsko-mazurskim panują bardzo trudne warunki drogowe – drogi i chodniki pokryte są lodową skorupą. Miejscami wciąż pada deszcz lub mżawka, które zamarzają na zimnej płaszczyźnie dróg i chodników. Przez to nawet posypywanie nie zawsze jest skuteczne.

reklama

Władze miast i gmin od rana w mediach społecznościowych informują o odwoływaniu lekcji lub kursowania autobusów.

„W związku z fatalnymi warunkami na drodze żaden autobus linii komunikacyjnych transportu o charakterze użyteczności publicznej (dotyczy również dowozu dzieci do szkół) w Gminie Wydminy nie wyjechał na trasę. Za nieudogodnienia przepraszamy. Poinformujemy, kiedy autobusy ruszą na trasę” – podał wójt Radosław Król. Wójt gminy Giżycko Marek Jasudowicz napisał, że „z uwagi na bardzo trudne warunki na drogach nie wyruszyły autobusy szkolne oraz komunikacji miejsko-gminnej” – podał wójt i zapewnił, że szkoły zapewniają opiekę przybyłym dzieciom i prowadzone są zajęcia lekcyjne.

Martwy mężczyzna wisiał na drzewie 15 metrów nad ziemią
reklama

Lekcje odwołane zostały w gminie Ełk. „Ze względu na bardzo trudne warunki atmosferyczne, drogowe i troskę o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci zajęcia we wszystkich gminnych szkołach zostały odwołane” – poinformował we wtorek na stronie urzędu gminy Ełk wójt Tomasz Osewski. W komunikacie zaznaczono, że dzieciom, które mimo wszystko dotrą do szkoły, zostanie zapewniona opieka. Na identyczny krok zdecydowała się szkoła podstawowa nr 2 w Giżycku.

Od rana w regionie dochodzi do wielu kolizji (policja nie jest w stanie podać statystyk z tym związanych), wiele tras blokują auta, które nie mogą podjechać pod wzniesienia. Na krajowej „szesnastce” między Orzyszem, a Giżyckiej we wsi Staświny TIR stanął w poprzek i blokuje drogę, a wcześniej między Rudą, a Staświnami jedna solarka wpadła do rowu, a druga nie może podjechać pod górę. „Jadą tam dodatkowi pracownicy, by posypać drogę” – podał punkt informacji drogowej GDDKiA w Olsztynie.

Dwie osoby zginęły w wypadku po zderzeniu z ciężarówką

źródło: PAP/ KMP Olsztyn

reklama
reklama
reklama
reklama

5 KOMENTARZY

5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
ala
20 grudnia 2022 21:22

Co będzie jak przyjdzie prawdziwa zima?

hahahaha
20 grudnia 2022 13:43

Kolejny tak zwany zawodowy kierowca. Baran w złomie.

Popularne

Wypadek na budowie zajezdni tramwajowe. Dramatyczna akcja ratunkowa