5 C
Olsztyn
środa, 24 kwietnia, 2024
reklama

Uwaga! Zablokowana droga S51 w kierunku Olsztyna na wysokości węzła Gryźliny

OlsztynUwaga! Zablokowana droga S51 w kierunku Olsztyna na wysokości węzła Gryźliny

Policja informuje, że na drodze S51 w kierunku Olsztyna na wysokości węzła Gryźliny zablokowana będzie droga przez najbliższą godzinę. Utrudnienia związane są z wyciąganiem pojazdu ciężarowego z rowu przy użyciu specjalistycznego holownika. W związku z tym ustalono objazdy drogą serwisową.

reklama

Od rana w warmińsko-mazurskim z powodu trudnych warunków atmosferycznych, w tym pokrycia dróg i chodników lodową skorupą oraz ciągłych opadów mżawki i deszczu, w niektórych miejscach utrzymują się bardzo trudne warunki drogowe. Miejscowe władze miast i gmin informują o odwołaniu lekcji i kursów autobusów. W Gminie Wydminy żaden autobus linii komunikacyjnych „transportu o charakterze użyteczności publicznej” nie wyjechał na trasę, z powodu fatalnych warunków na drogach. Podobnie w Gminie Giżycko, w której nie wyruszyły autobusy szkolne oraz miejsko-gminne. Lekcje odwołano także w gminie Ełk, w której dzieciom zapewniono opiekę w szkołach.

W ciągu dnia dochodziło do wielu kolizji na drogach w regionie. Wiele dróg blokują auta, które nie mogą podjechać pod wzniesienia. Na krajowej drodze numer 16 między Orzyszem a Giżycką we wsi Staświny TIR stanął w poprzek i blokuje drogę. Wcześniej między Rudą a Staświnami jedna solarka wpadła do rowu, a druga nie mogła podjechać pod górę. Jadą tam dodatkowi pracownicy, by posypać drogę – podaje GDDKiA w Olsztynie.

reklama

Źródło: PAP/ KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

5 KOMENTARZY

5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
ala
20 grudnia 2022 21:22

Co będzie jak przyjdzie prawdziwa zima?

hahahaha
20 grudnia 2022 13:43

Kolejny tak zwany zawodowy kierowca. Baran w złomie.

Polecane
Ogłoszenia