-2 C
Olsztyn
środa, 8 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W jeziorze odnaleziono ciało mężczyzny

OstródaW jeziorze odnaleziono ciało mężczyzny

W jeziorze Gil Mały (woj. warmińsko-mazurskie) nurkowie odnaleźli w sobotę ciało mężczyzny – podała policja. Od piątku prowadzono tam poszukiwania 63-letniego wędkarza, pod którym załamał się lód.

reklama

Mł. bryg. Marcin Wiśniewski z ostródzkiej straży pożarnej poinformował, że nurkowie odnaleźli zwłoki mężczyzny w pobliżu miejsca, w którym poprzedniego dnia załamał się lód pod 63-letnim wędkarzem – około 50 m od brzegu, na głębokości 3 m.

„Nie przeprowadzono jeszcze identyfikacji ciała. Na miejsce udaje się prokurator z technikiem kryminalistycznym i grupą dochodzeniowo-śledczą” – powiedział podkom. Michał Przybyłek z policji w Ostródzie.

reklama

Według ustaleń policji, dwaj wędkarze wybrali się w piątek po południu na ryby na zamarznięte niedawno jezioro Gil Mały w gminie Miłomłyn. Łowili kilkadziesiąt metrów od siebie. Pod jednym z nich załamał się lód. Mężczyzna zniknął pod wodą.

Strażacy wyłowili z jeziora pod Olsztynem ciało 41-letniego mężczyzny

Kolega próbował ratować tonącego i jednocześnie wezwał pomoc. Zaraz po zgłoszeniu wszczęto akcję ratunkową. W piątek pod wieczór poszukiwania przerwano z powodu zapadającego zmroku. W sobotę akcja poszukiwawcza została wznowiona. Strażacy użyli podwodnej kamery, a potem sonaru, który wskazał lokalizację. Nurek zszedł pod wodę i natrafił na ciało.

reklama

Poszukiwania odbywały się trudnych warunkach, bo lód na jeziorze jest cienki i kruchy. Nurków i sprzęt trzeba było transportować po nim przy pomocy sań lodowych. Jezioro nie jest głębokie, ale zamulone. Według strażaków, widoczność pod wodą była prawie zerowa i nurkowie przemieszczali się pod lodem „po omacku”.

Wędkarz, którego poszukiwano, to 63-letni mieszkaniec powiatu ostródzkiego.

Jeziora na Warmii i Mazurach zaczęły zamarzać dopiero w ostatnich dniach, lód jest jeszcze bardzo słaby. W sobotę Mazurska Służba Ratownicza z Okartowa pierwszy raz tej zimy sprawdzała grubość pokrywy lodowej na jeziorze Śniardwy. Pomiar – wykonany w odległości około 50 m od brzegu – wykazał, że lód ma 7 cm grubości. „Stanowczo odradzamy wchodzenia na lód” – przekazali mazurscy ratownicy.

Kolejna tragedia? Na cienki i kruchy lód wszedł 63-letni mężczyzna, który chciał łowić rybyźródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
ponownie najniższa linia oporu?
18 grudnia 2022 15:12

„policja wykluczyła udział osób trzecich”

Szok
18 grudnia 2022 23:46

Zabity

Popularne

Strażacy wyłowili z jeziora pod Olsztynem ciało 41-letniego mężczyzny