-1 C
Olsztyn
środa, 8 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Co wylatuje z cargo w Szymanach? Większość towarów z regionu trafia do… Dubaju

SzczytnoCo wylatuje z cargo w Szymanach? Większość towarów z regionu trafia do......

Wiadomo, co najczęściej wylatywało z cargo w Szymanach. Zarządzająca portem lotniczym spółka przedstawiła dane z tego roku.

Szymany jako bezpieczny port wyjścia

reklama

Spółka zarządzająca Portem Lotniczym Olsztyn-Mazury już na początku swojej działalności zaczęła współpracować z PLL Lot w kwestii obsługi lotów cargo. Lotnisko zostało dodane do sieci transportowej RFS LOT, dzięki czemu może być wybierane jako tzw. „port wyjścia w bezpiecznym łańcuchu dostaw przesyłek lotniczych”, skąd będą transportowane do miejsca docelowego.

Najczęściej z Szyman wysyłane są owoce

Po prawie roku działalności spółka przedstawiła dane, z których wynika, że najczęściej transportowane z Szyman są owoce.
– Do tej pory odprawiliśmy z naszego terminalu cargo ponad 33 tony różnego rodzajów towarów. Zdecydowaną większość, bo ponad 20 ton z całości, stanowił transport borówek amerykańskich. Resztę stanowił bardzo różny asortyment. W ostatni piątek przywieziono nam tonę kawioru z gospodarstwa rybnego spod olsztyńskiej Rusi. Została one przetransportowana do Stanów Zjednoczonych. Z naszych usług korzysta także firma mleczarska Mlekpol. Dochodzą także produkty lokalnych dostawców komponentów do między innymi jogurtów – powiedział cytowany przez „Gazetę Wyborczą” prezes Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury Wiktor Wójcik.

Wizz Air wstrzymuje loty z Szyman

Większość towarów trafia do Dubaju

reklama

Okazuje się, że najczęściej wybieranym kierunkiem jest Dubaj.
– Współpracujemy między innymi z Emirates SkyCargo z Emiratów Arabskich. Dlatego większość towarów jest transportowana do Dubaju i dalej na przykład do Stanów Zjednoczonych, tak jak w przypadku kawioru z Rusi – powiedział prezes Wójcik.
Przedstawiciele terminalu cargo spodziewają się, że miesięcznie odprawianych będzie 30 ton towarów.
– Staramy się działać i gospodarować na różnych obszarach, nie tylko w przewozach pasażerskich – powiedział wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego Marcin Kuchciński.

źródło: Gazeta Wyborcza

reklama
reklama
reklama
reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Ja
10 listopada 2022 15:18

I ciepłe kasztany dla modelek z polski w dubaju ja wysyłam.

Głupi Piotrek
10 listopada 2022 15:49

Szkoda że grzyma nigdzie nie chcą nigdzie wysłać z jego tramwajami

Popularne

Wizz Air wstrzymuje loty z Szyman