reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Co wylatuje z cargo w Szymanach? Większość towarów z regionu trafia do… Dubaju

OlsztynCo wylatuje z cargo w Szymanach? Większość towarów z regionu trafia do......

Wiadomo, co najczęściej wylatywało z cargo w Szymanach.

Wiadomo, co najczęściej wylatywało z cargo w Szymanach. Zarządzająca portem lotniczym spółka przedstawiła dane z tego roku.

reklama

Szymany jako bezpieczny port wyjścia

Spółka zarządzająca Portem Lotniczym Olsztyn-Mazury już na początku swojej działalności zaczęła współpracować z PLL Lot w kwestii obsługi lotów cargo. Lotnisko zostało dodane do sieci transportowej RFS LOT, dzięki czemu może być wybierane jako tzw. „port wyjścia w bezpiecznym łańcuchu dostaw przesyłek lotniczych”, skąd będą transportowane do miejsca docelowego.

Najczęściej z Szyman wysyłane są owoce

Po prawie roku działalności spółka przedstawiła dane, z których wynika, że najczęściej transportowane z Szyman są owoce.
– Do tej pory odprawiliśmy z naszego terminalu cargo ponad 33 tony różnego rodzajów towarów. Zdecydowaną większość, bo ponad 20 ton z całości, stanowił transport borówek amerykańskich. Resztę stanowił bardzo różny asortyment. W ostatni piątek przywieziono nam tonę kawioru z gospodarstwa rybnego spod olsztyńskiej Rusi. Została one przetransportowana do Stanów Zjednoczonych. Z naszych usług korzysta także firma mleczarska Mlekpol. Dochodzą także produkty lokalnych dostawców komponentów do między innymi jogurtów – powiedział cytowany przez „Gazetę Wyborczą” prezes Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury Wiktor Wójcik.

reklama

Większość towarów trafia do Dubaju

Okazuje się, że najczęściej wybieranym kierunkiem jest Dubaj.
– Współpracujemy między innymi z Emirates SkyCargo z Emiratów Arabskich. Dlatego większość towarów jest transportowana do Dubaju i dalej na przykład do Stanów Zjednoczonych, tak jak w przypadku kawioru z Rusi – powiedział prezes Wójcik.
Przedstawiciele terminalu cargo spodziewają się, że miesięcznie odprawianych będzie 30 ton towarów.
– Staramy się działać i gospodarować na różnych obszarach, nie tylko w przewozach pasażerskich – powiedział wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego Marcin Kuchciński.

źródło: Gazeta Wyborcza

Tym żyje Olsztyn

reklama
4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze

Sądowy a umowny podział majątku w Olsztynie – który wybrać i dlaczego?

Rozstający się małżonkowie mogą samodzielnie ustalić, komu przypadnie mieszkanie, samochód, oszczędności i pozostałe składniki wspólnego dorobku.

Cyrk na wodzie po raz pierwszy w Olsztynie. Takiego show jeszcze tu nie było

Cyrk na wodzie po raz pierwszy w Olsztynie! Zabierz dzieci na wyjątkowe widowisko.

Jak wybrać dobre biuro rachunkowe? Najważniejsze kryteria wyboru

Wybór biura rachunkowego to jedna z najważniejszych decyzji, jaką podejmuje przedsiębiorca.

Agroturystyka w Świętokrzyskiem – dlaczego warto wybrać taki wypoczynek? Najważniejsze kryteria wyboru

W czasach, gdy tempo życia nieustannie rośnie, coraz więcej osób szuka miejsc, które pozwalają naprawdę odpocząć.

Dlaczego warto korzystać z usług biura rachunkowego? Najważniejsze kryteria wyboru

Prowadzenie własnej firmy to nie tylko rozwijanie oferty, zdobywanie klientów i realizacja kolejnych zleceń.

Nogi drewniane do mebli – dlaczego są tak popularnym wyborem? Najważniejsze kryteria wyboru

W świecie projektowania wnętrz i produkcji mebli detale odgrywają ogromną rolę.

Krutyń na Mazurach – dlaczego warto spędzić tutaj urlop?

Mazury od lat należą do najchętniej wybieranych regionów turystycznych w Polsce.

Jak wybrać dobrego adwokata? Najważniejsze kryteria wyboru

Wybór adwokata to jedna z tych decyzji, które mogą mieć ogromny wpływ na przebieg i rezultat sprawy.

Dodatki krawieckie – jakie akcesoria powinny znaleźć się w każdej pracowni?

Każda profesjonalna pracownia krawiecka, niezależnie od tego, czy zajmuje się szyciem odzieży na zamówienie, tworzeniem dekoracji tekstylnych, przeróbkami ubrań czy produkcją większych kolekcji, potrzebuje odpowiedniego wyposażenia.

Jak wybrać najlepsze przedszkole dla swojego dziecka? Poradnik dla rodziców

Wybór przedszkola to jedna z pierwszych ważnych decyzji edukacyjnych, przed którą stają rodzice.

Jak wybrać dobrą hurtownię hydrauliczną dla firmy instalacyjnej?

Prowadzenie firmy instalacyjnej wymaga nie tylko doświadczenia, wiedzy technicznej i odpowiednich uprawnień, ale również dostępu do sprawdzonych dostawców materiałów.

Jak wybrać dobre biuro rachunkowe dla swojej firmy? Praktyczny poradnik dla przedsiębiorców

Prowadzenie firmy wiąże się nie tylko z rozwojem biznesu, pozyskiwaniem klientów i realizacją usług, ale również z szeregiem obowiązków związanych z księgowością, podatkami, dokumentacją oraz rozliczeniami.

Jak wybrać architekta wnętrz do swojego domu lub mieszkania? Praktyczny przewodnik świadomego inwestora

Urządzanie domu lub mieszkania to proces, który wymaga nie tylko dobrego gustu, ale przede wszystkim odpowiedniego planowania, znajomości materiałów, zasad ergonomii oraz umiejętności łączenia estetyki z funkcjonalnością.

Dlaczego warto stosować okładki ochronne na książki?

Książki od wieków są nośnikiem wiedzy, inspiracji i emocji. Dla wielu osób stanowią nie tylko źródło informacji, ale również cenną część domowej biblioteki, do której wraca się przez lata.
reklama
reklama