fbpx

Poinformuj nas: ALARM@tko.pl

reklama
środa, 26 Czerwiec, 2019
27 C
Olsztyn

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Wojska Obrony Terytorialnej nagrodziły prezesa Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury za wspieranie służby żołnierzy ochotników

Strona główna Wiadomości Wojska Obrony Terytorialnej nagrodziły prezesa Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury za wspieranie służby żołnierzy...
reklama

Wojska Obrony Terytorialnej nagrodziły pracodawców w pierwszej edycji konkursu „Pracodawca przyjazny WOT”. Celem konkursu było wyłonienie i wyróżnienie pracodawców, którzy warunkami panującymi w miejscach pracy, wspierają pracowników-żołnierzy WOT.

Zwycięzcą finału na pracodawcę przyjaznego żołnierzom WOT został Tomasz Kądziołka, prezes Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury, który zdobył nagrodę główną. Nagrodzono też 12 innych pracodawców – laureatów etapu wojewódzkiego.

reklama

Finał konkursu „Pracodawca przyjazny WOT” odbył się w środę na terenie Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Pamiątkowe statuetki z rąk dowódcy WOT gen. dyw. Wiesława Kukuły odebrało trzynastu pracodawców, laureatów pierwszego – wojewódzkiego etapu konkursu. Zwycięzca ogólnopolski został wyłoniony spośród trzynastu laureatów konkursów wojewódzkich.

„Jeżeli jest dobra komunikacja między pracodawcą, pracownikiem i dowódcą brygady to można zrealizować wszystkie zadania, które stoją przed przedsiębiorstwem, ale i brygadą OT, można osiągać wszystkie cele. (…) Zależy mi na tym, żeby moi pracownicy realizowali się zarówno w pracy, jaki i poza nią. Umiejętności, które moi pracownicy nabywają podczas szkoleń w WOT są przydatne w pracy portu lotniczego, gdzie przede wszystkim liczą się kompetencje współpracy w zespole” – powiedział Tomasz Kądziołka, prezes Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury, odbierając statuetkę zwycięzcy.

Laureatom towarzyszyli dowódcy brygad OT oraz żołnierze – na co dzień pracownicy firm i instytucji, które od dzisiaj mają prawo używać tytuł „Pracodawca przyjazny WOT”.

Gen. Wiesław Kukuła wręczając nagrody podkreślił, że żołnierze WOT łączą pełnienie służby wojskowej z życiem rodzinnym i zawodowym. „Szkolimy naszych żołnierzy w taki sposób, aby pozyskiwali specjalności podwójnego zastosowania. Po pierwsze konieczne do realizacji naszej misji – obrony i wspierania lokalnych społeczności. Po drugie, czyniące ich bardziej konkurencyjnymi na rynku pracy. Z jednej strony bowiem kształtujemy w naszych żołnierzach karność, obowiązkowość czy inicjatywę. Z drugiej wielu z nich pozyskuje nowe, zwykle kosztowne kwalifikacje. Tym samym zatrudnianie żołnierzy może być źródłem przewagi konkurencyjnej” – powiedział gen. Kukuła.

Do uczestników gali finałowej konkursu list skierował też minister obrony narodowej. „Wsparcie ze strony pracodawców może odgrywać kluczową rolę przy podejmowaniu decyzji o przystąpieniu do WOT. Konkurs jest wyrazem wielkiego znaczenia jakie mają dla Terytorialsów relacje z pracodawcami. Dzisiejsi laureaci wiedzą, że oprócz formalności, ważne jest wzajemne zrozumienie” – podkreślił w liście minister Mariusz Błaszczak.

Konkurs został ogłoszony w połowie grudnia 2018 r. Od tego czasu żołnierze WOT zgłaszali do konkursu swoich kandydatów wraz z krótkim uzasadnieniem. Pierwszy etap konkursu był prowadzony na szczeblu brygad WOT. Zgłaszani przez żołnierzy pracodawcy byli zapraszani na spotkania informacyjne organizowane w brygadach. Podczas tych spotkań mogli poszerzyć swoją wiedzę o rozwiązaniach i regulacjach prawnych, a także o samym funkcjonowaniu WOT, wypełniali też ankietę oraz rozwiązywali quiz wiedzy o WOT.

W drugim etapie konkursu, komisja dowództwa WOT wyłoniła zwycięzcę ogólnopolskiego konkursu.

Poza zwycięskim Portem Lotniczym Olsztyn-Mazury sp. z o.o., laureatami etapu wojewódzkiego zostali: Adampol S.A. Autotransport. Logistyka i Spedycja; PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa sp. z o.o.; Zakład przetwórstwa owocowo-warzywnego „Orzech” sp. z o.o.; Centrum Naukowo-Biznesowe Feniks s.c.; Szkoła Podstawowa nr 14 z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterów Warszawy w Warszawie; Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdyni; Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego; Elbest Security sp. z o.o. z Bełchatowa; Poczta Polska S.A. Region Sieci Kielce; APW TECH Piotr Pijocha z Krzęcina; Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego z Poznania; Invicom sp. z o.o. z Ustronia.

Obecnie w szeregach WOT służy ponad 18,7 tys. żołnierzy, w tym ponad 15,5 tys. żołnierzy OT oraz 3 tys. żołnierzy zawodowych. Plany rozwoju formacji przewidują, że do końca 2019 r. w WOT będzie służyło 26 tys. żołnierzy. W styczniu 2019 r. formacja rozpoczęła trzeci rok funkcjonowania.

reklama
ŹródłoPAP
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Co? Gdzie? Kiedy?

czerwiec, 2019

23CZE(CZE 23)11:00BTB Summer Dance Camp 2019BTB Dance Agency, Ul.Nowowiejskiego 1 ( bud. INKA piętro 3)

26CZE17:00Kochaj, nie chowaj!Scena Staromiejska, Stare Miasto 3

26CZE17:00Shisha w Miejska Beach BarMiejska Beach Bar, Kapitańska 23F

26CZE18:00Nieme Środy: Cud w MediolanieMOK Olsztyn, Dąbrowszczaków 3

27CZE14:00Nie taki #PR czarny – summer editionBrowar Warmia, ul. Nowowiejskiego 15

27CZE16:00Warsztaty dla dzieci -tworzymy „poduchę złościuchę”Fabryka Pozytywnej Energii, Jagiellończyka 10/1L

27CZE(CZE 27)17:00Babski Świat w Beretta PUBBeretta Pub, Kołłątaja 22

27CZE19:00Stomil Olsztyn - Baltika KaliningradKategoria wydarzenia:Sport i rekreacja

27CZE19:30Karaoke w Toast PubToast Pub, Pieniężnego 15

27CZE21:00Olsztyn / 46. Spotkania Zamkowe - Śpiewajmy Poezję 2019Muzeum Warmii i Mazur, Zamkowa 2

reklama

Warte uwagi

Kredyty konsolidacyjne, a statystyki rynku kredytowego

Regularna spłata zobowiązań to coraz trudniejsze zadanie. Według raportów ekonomicznych praktycznie, co dziesiąte zadłużone gospodarstwo domowe nie radzi sobie z terminowym regulowaniem rat. Praktycznie...

Najlepsze prostownice do włosów w 2019. Zobacz produkty tego roku!

Prostownica to jedno z najpraktyczniejszych urządzeń do stylizacji włosów. To dzięki niej bez większego trudu można uzyskać efekt prostych, gładkich i lśniących włosów jak...

Nadchodzi Night Power Energia 2019 

Uwielbiana przez wszystkich fanów sportów motorowych, wyjątkowa, bo rozgrywana na dachu Galerii Warmińskiej, jedyna i niepowtarzalna impreza Night Power powraca! Tegoroczna edycja już 22...

RABATOL.PL

X