11 C
Olsztyn
piątek, 9 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Wojska Obrony Terytorialnej nagrodziły prezesa Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury za wspieranie służby żołnierzy ochotników

OlsztynWojska Obrony Terytorialnej nagrodziły prezesa Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury za wspieranie służby żołnierzy...

Wojska Obrony Terytorialnej nagrodziły pracodawców w pierwszej edycji konkursu „Pracodawca przyjazny WOT”. Celem konkursu było wyłonienie i wyróżnienie pracodawców, którzy warunkami panującymi w miejscach pracy, wspierają pracowników-żołnierzy WOT.

reklama

Zwycięzcą finału na pracodawcę przyjaznego żołnierzom WOT został Tomasz Kądziołka, prezes Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury, który zdobył nagrodę główną. Nagrodzono też 12 innych pracodawców – laureatów etapu wojewódzkiego.

Finał konkursu „Pracodawca przyjazny WOT” odbył się w środę na terenie Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Pamiątkowe statuetki z rąk dowódcy WOT gen. dyw. Wiesława Kukuły odebrało trzynastu pracodawców, laureatów pierwszego – wojewódzkiego etapu konkursu. Zwycięzca ogólnopolski został wyłoniony spośród trzynastu laureatów konkursów wojewódzkich.

reklama

„Jeżeli jest dobra komunikacja między pracodawcą, pracownikiem i dowódcą brygady to można zrealizować wszystkie zadania, które stoją przed przedsiębiorstwem, ale i brygadą OT, można osiągać wszystkie cele. (…) Zależy mi na tym, żeby moi pracownicy realizowali się zarówno w pracy, jaki i poza nią. Umiejętności, które moi pracownicy nabywają podczas szkoleń w WOT są przydatne w pracy portu lotniczego, gdzie przede wszystkim liczą się kompetencje współpracy w zespole” – powiedział Tomasz Kądziołka, prezes Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury, odbierając statuetkę zwycięzcy.

Laureatom towarzyszyli dowódcy brygad OT oraz żołnierze – na co dzień pracownicy firm i instytucji, które od dzisiaj mają prawo używać tytuł „Pracodawca przyjazny WOT”.

reklama
Pierwsze amerykańskie wyrzutnie rakiet HIMARS trafią do olsztyńskiego wojska!

Gen. Wiesław Kukuła wręczając nagrody podkreślił, że żołnierze WOT łączą pełnienie służby wojskowej z życiem rodzinnym i zawodowym. „Szkolimy naszych żołnierzy w taki sposób, aby pozyskiwali specjalności podwójnego zastosowania. Po pierwsze konieczne do realizacji naszej misji – obrony i wspierania lokalnych społeczności. Po drugie, czyniące ich bardziej konkurencyjnymi na rynku pracy. Z jednej strony bowiem kształtujemy w naszych żołnierzach karność, obowiązkowość czy inicjatywę. Z drugiej wielu z nich pozyskuje nowe, zwykle kosztowne kwalifikacje. Tym samym zatrudnianie żołnierzy może być źródłem przewagi konkurencyjnej” – powiedział gen. Kukuła.

Do uczestników gali finałowej konkursu list skierował też minister obrony narodowej. „Wsparcie ze strony pracodawców może odgrywać kluczową rolę przy podejmowaniu decyzji o przystąpieniu do WOT. Konkurs jest wyrazem wielkiego znaczenia jakie mają dla Terytorialsów relacje z pracodawcami. Dzisiejsi laureaci wiedzą, że oprócz formalności, ważne jest wzajemne zrozumienie” – podkreślił w liście minister Mariusz Błaszczak.

Konkurs został ogłoszony w połowie grudnia 2018 r. Od tego czasu żołnierze WOT zgłaszali do konkursu swoich kandydatów wraz z krótkim uzasadnieniem. Pierwszy etap konkursu był prowadzony na szczeblu brygad WOT. Zgłaszani przez żołnierzy pracodawcy byli zapraszani na spotkania informacyjne organizowane w brygadach. Podczas tych spotkań mogli poszerzyć swoją wiedzę o rozwiązaniach i regulacjach prawnych, a także o samym funkcjonowaniu WOT, wypełniali też ankietę oraz rozwiązywali quiz wiedzy o WOT.

Operator turystyczny umożliwi loty z Szyman do bardzo atrakcyjnej lokalizacji

W drugim etapie konkursu, komisja dowództwa WOT wyłoniła zwycięzcę ogólnopolskiego konkursu.

Poza zwycięskim Portem Lotniczym Olsztyn-Mazury sp. z o.o., laureatami etapu wojewódzkiego zostali: Adampol S.A. Autotransport. Logistyka i Spedycja; PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa sp. z o.o.; Zakład przetwórstwa owocowo-warzywnego „Orzech” sp. z o.o.; Centrum Naukowo-Biznesowe Feniks s.c.; Szkoła Podstawowa nr 14 z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterów Warszawy w Warszawie; Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdyni; Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego; Elbest Security sp. z o.o. z Bełchatowa; Poczta Polska S.A. Region Sieci Kielce; APW TECH Piotr Pijocha z Krzęcina; Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego z Poznania; Invicom sp. z o.o. z Ustronia.

Obecnie w szeregach WOT służy ponad 18,7 tys. żołnierzy, w tym ponad 15,5 tys. żołnierzy OT oraz 3 tys. żołnierzy zawodowych. Plany rozwoju formacji przewidują, że do końca 2019 r. w WOT będzie służyło 26 tys. żołnierzy. W styczniu 2019 r. formacja rozpoczęła trzeci rok funkcjonowania.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia
Tajemniczy obiekt wojskowy odnaleziony pod Elblągiem. Już wiadomo co spadło
Operator turystyczny umożliwi loty z Szyman do bardzo atrakcyjnej lokalizacji