-0 C
Olsztyn
czwartek, 2 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

25 lat więzienia za brutalne zabójstwo dla „złotej rączki”. Marek S. pomagał przy remoncie

Szczytno25 lat więzienia za brutalne zabójstwo dla "złotej rączki". Marek S. pomagał...

Na karę 25 lat pozbawienia wolności skazał Sąd Okręgowy w Olsztynie mężczyznę za brutalne zabójstwo 66-letniego mieszkańca miejscowości Korpele w gminie Szczytno. Wyrok w tej sprawie nie jest prawomocny.

reklama

Rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie Adam Barczak przypomniał w piątek w komunikacie, że Marek S. został oskarżony o dokonanie 1 marca tego roku zabójstwa 66-letniego mężczyzny w domu jednorodzinnym w miejscowości Korpele w gminie Szczytno.

25 lat więzienia za brutalne zabójstwo dla "złotej rączki". Marek S. pomagał przy remoncie zabójstwo Szczytno, Wiadomości

Według ustaleń prokuratora, Marek S. przez pewien czas wykonywał prace remontowe w domu u 66-latka. Po ukończeniu prac pokrzywdzony zaprosił oskarżonego do siebie na spotkanie i razem spożywali alkohol.

reklama

Znany wśród mieszkańców Szczytna 46-letni Marek S. to tak zwana „złota rączka”, znawca budowlanki i hydrauliki, do tego zawsze pomocny i niepijący. Teraz jednak ukazał swoje drugie oblicze.

Śmiertelna pułapka. Cezary G. podłożył i podpalił worek z brykietem pod przyczepą, w której była kobieta

Jerzy K., znajomy Marka S., po przejściu na emeryturę przeprowadził i tu zaczął budowę domu. Ponieważ sam znał się na fachu, większość prac wykonywał samodzielnie, jednak przy trudniejszych sprawach korzystał z pomocy kolegi.

25 lat więzienia za brutalne zabójstwo dla "złotej rączki". Marek S. pomagał przy remoncie zabójstwo Szczytno, Wiadomości
reklama

W trakcie tego spotkania Marek S. zaatakował 66-latka, przewrócił go na podłogę, a następnie zadał mu szereg uderzeń rękami i nogami w klatkę piersiową i głowę. Pokrzywdzony doznał bardzo rozległych obrażeń ciała i zmarł.

Marek S. w trakcie procesu przed Sądem Okręgowym w Olsztynie nie przyznał się do zabójstwa 66-latka, zasłaniając się niepamięcią po wypiciu dużej ilości alkoholu.

Wyrok w tej sprawie zapadł w czwartek. Sąd Okręgowy w Olsztynie uznał Marka S. za winnego popełnienia zarzucanego mu czynu i skazał go na karę 25 lat pozbawienia wolności. Ponadto, Sąd orzekł od oskarżonego na rzecz członka rodziny pokrzywdzonego zadośćuczynienie za doznaną krzywdę w wysokości 120 tys. zł.

Bracia pokłócili się. Starszy odebrał życie młodszemu, po czym zawiadomił policję, że „ktoś zabił mu brata”

Sąd Okręgowy podając ustne motywy wyroku wskazał, że Marek S. będąc pod wpływem alkoholu zabił 66-letniego mężczyznę z błahego powodu. Przy czym dokonał tej zbrodni w niezwykle brutalny sposób, o czym świadczy bardzo duża siła i intensywność ciosów zadanych pokrzywdzonemu. Oskarżony nie dał pokrzywdzonemu żadnych szans na przeżycie – podał sędzia Adam Barczak.

25 lat więzienia za brutalne zabójstwo dla "złotej rączki". Marek S. pomagał przy remoncie zabójstwo Szczytno, Wiadomości

Na wymiar kary miał wpływ również fakt, że Marek S. w przeszłości był karany za inne poważne przestępstwo. Wyrok w tej sprawie nie jest prawomocny.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
lolo
29 października 2022 08:01

niepotrzebnie fikal do git czlowieka

Popularne

Zabójstwa dokonali taboretem. Jest wyrok w sprawie złej młodzieży z Dobrego Miasta