-3 C
Olsztyn
niedziela, 5 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Dom zły pod Olsztynem? Dwie osoby zatrzymane, zabezpieczono narzędzie zbrodni. Nowe informacje

OlsztynDom zły pod Olsztynem? Dwie osoby zatrzymane, zabezpieczono narzędzie zbrodni. Nowe informacje

W jednej z miejscowości w gminie Gietrzwałd znaleziono zwłoki 50-letniego mężczyzny. Zatrzymano dwie osoby, sprawę wyjaśnia Prokuratura Okręgowa w Olsztynie.

Zabójstwo mężczyzny w Gietrzwałdzie 18.10.2022

reklama

We wtorek 18 października w mieszkaniu w jednej z miejscowości na terenie gminy Gietrzwałd znaleziono ciało 50-letniego mężczyzny. Na miejscu pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora. 19 października została przeprowadzona sekcja zwłok.


– W jednej z miejscowości w gminie Gietrzwałd zostało znalezione ciało mężczyzny. Przeprowadzone na miejscu czynności wykazały, że do zgonu doszło najprawdopodobniej z udziałem osób trzecich. Pokrzywdzony miał obrażenia. Zatrzymano dwie osoby, których udział w zdarzeniu jest obecnie weryfikowany. Została przeprowadzona sekcja zwłok pokrzywdzonego. Śledztwo jest w toku – poinformował pełniący obowiązki rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Olsztynie prokurator Daniel Brodowski.

Zatrzymano dwóch mężczyzn w sprawie zabójstwa w Gietrzwałdzie

reklama

Już 18 października w związku ze sprawą zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 29 i 45 lat. Jak się dowiedziała nasza redakcja obaj w chwili zatrzymania byli pod wpływem alkoholu.

Tragedia w Wigilię. Zazdrość popchnęła Karola P. do zabójstwa?


– We wtorek oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o znalezieniu ciała mężczyzny w jednym z mieszkań na terenie gminy Gietrzwałd. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza oraz technik kryminalistyki. W czynnościach brał udział osobiście prokurator. Ciało mężczyzny zostało zabezpieczone celem przeprowadzenia sekcji. Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 29 i 45 lat. Ich udział w zdarzeniu jest przedmiotem prowadzonego postępowania. Trwa wyjaśnienie wszelkich przyczyn i okoliczności śmierci 50-latka. Policjanci prowadzą czynności pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Północ – poinformował oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie mł. asp. Andrzej Jurkun.

reklama

Dalsze czynności, w tym przesłuchanie świadków, prokuratura zaplanowała na godziny popołudniowe 19 października.

Dziś 20 października już poznaliśmy więcej szczegółów tragicznego zdarzenia. Jak się okazało, prokurator postawił zarzuty jednemu z mężczyzn. Pokrzywdzony doznał ran kłutych, śledczy zabezpieczyli narzędzie zbrodni. To prawdopodobnie 45-latek użył noża. 29-latek będzie zwolniony z zatrzymania, a starszy wnioskiem prokuratora ma zostać doprowadzony do sądu. Śledczy będzie żądał środka zapobiegawczego w postaci aresztu tymczasowego.

Rzeźbiarz wbił siekierę w głowę fotografa. Zaskakujący finał sprawy

Zarzuty dla brata

Jak się dziś okazało prawdopodobny zabójca to brat ofiary. Zatrzymany w dniu 18 października 2022 r., mężczyzna usłyszał dziś (20.10.2022) w Prokuraturze Rejonowej Olsztyn – Północ w Olsztynie zarzut dokonania zabójstwa swojego brata. Prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Olsztynie wniosek o jego tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.

„Z dotychczasowych wykonanych czynności procesowych wynika, iż w nocy z 17 na 18 października 2022 r. podejrzany zaatakował pokrzywdzonego nożem, uderzając go m.in. kilkukrotnie w klatkę piersiową i tułów, co spowodowało obrażenia narządów wewnętrznych skutkujące masywnym krwotokiem, w wyniku czego pokrzywdzony zmarł. Przesłuchany przez prokuratora podejrzany częściowo przyznał się do stawianego mu zarzutu. Czyn zarzucony podejrzanemu zagrożony jest karą od 8 lat pozbawienia wolności do dożywotniego pozbawienia wolności. Śledztwo jest w toku” – przekazał nam p.o. Rzecznika Prasowego prokurator Daniel Brodowski.

reklama
reklama
reklama
reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Lolo
21 października 2022 07:42

Niepotrzebnie fikał do git ludzi

Ewald
21 października 2022 07:33

Takie piękne miejsce a przeklęte. Najpierw w „Róży” sowieci gwałcili, rabowali i mordowali, później w „Cichej nocy” scenariusz jakby żywcem przeniesiony z aktualnych wydarzeń.

Popularne

Podwójne zabójstwo? Nie żyje małżeństwo