-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 26 lutego, 2024
reklama

Dom zły pod Olsztynem? Dwie osoby zatrzymane, zabezpieczono narzędzie zbrodni. Nowe informacje

OlsztynDom zły pod Olsztynem? Dwie osoby zatrzymane, zabezpieczono narzędzie zbrodni. Nowe informacje

W jednej z miejscowości w gminie Gietrzwałd znaleziono zwłoki 50-letniego mężczyzny. Zatrzymano dwie osoby, sprawę wyjaśnia Prokuratura Okręgowa w Olsztynie.

reklama

Zabójstwo mężczyzny w Gietrzwałdzie 18.10.2022

We wtorek 18 października w mieszkaniu w jednej z miejscowości na terenie gminy Gietrzwałd znaleziono ciało 50-letniego mężczyzny. Na miejscu pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora. 19 października została przeprowadzona sekcja zwłok.


– W jednej z miejscowości w gminie Gietrzwałd zostało znalezione ciało mężczyzny. Przeprowadzone na miejscu czynności wykazały, że do zgonu doszło najprawdopodobniej z udziałem osób trzecich. Pokrzywdzony miał obrażenia. Zatrzymano dwie osoby, których udział w zdarzeniu jest obecnie weryfikowany. Została przeprowadzona sekcja zwłok pokrzywdzonego. Śledztwo jest w toku – poinformował pełniący obowiązki rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Olsztynie prokurator Daniel Brodowski.

reklama

Zatrzymano dwóch mężczyzn w sprawie zabójstwa w Gietrzwałdzie

Już 18 października w związku ze sprawą zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 29 i 45 lat. Jak się dowiedziała nasza redakcja obaj w chwili zatrzymania byli pod wpływem alkoholu.


– We wtorek oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o znalezieniu ciała mężczyzny w jednym z mieszkań na terenie gminy Gietrzwałd. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza oraz technik kryminalistyki. W czynnościach brał udział osobiście prokurator. Ciało mężczyzny zostało zabezpieczone celem przeprowadzenia sekcji. Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 29 i 45 lat. Ich udział w zdarzeniu jest przedmiotem prowadzonego postępowania. Trwa wyjaśnienie wszelkich przyczyn i okoliczności śmierci 50-latka. Policjanci prowadzą czynności pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Północ – poinformował oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie mł. asp. Andrzej Jurkun.

Dalsze czynności, w tym przesłuchanie świadków, prokuratura zaplanowała na godziny popołudniowe 19 października.

reklama

Dziś 20 października już poznaliśmy więcej szczegółów tragicznego zdarzenia. Jak się okazało, prokurator postawił zarzuty jednemu z mężczyzn. Pokrzywdzony doznał ran kłutych, śledczy zabezpieczyli narzędzie zbrodni. To prawdopodobnie 45-latek użył noża. 29-latek będzie zwolniony z zatrzymania, a starszy wnioskiem prokuratora ma zostać doprowadzony do sądu. Śledczy będzie żądał środka zapobiegawczego w postaci aresztu tymczasowego.

Zarzuty dla brata

Jak się dziś okazało prawdopodobny zabójca to brat ofiary. Zatrzymany w dniu 18 października 2022 r., mężczyzna usłyszał dziś (20.10.2022) w Prokuraturze Rejonowej Olsztyn – Północ w Olsztynie zarzut dokonania zabójstwa swojego brata. Prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Olsztynie wniosek o jego tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.

“Z dotychczasowych wykonanych czynności procesowych wynika, iż w nocy z 17 na 18 października 2022 r. podejrzany zaatakował pokrzywdzonego nożem, uderzając go m.in. kilkukrotnie w klatkę piersiową i tułów, co spowodowało obrażenia narządów wewnętrznych skutkujące masywnym krwotokiem, w wyniku czego pokrzywdzony zmarł. Przesłuchany przez prokuratora podejrzany częściowo przyznał się do stawianego mu zarzutu. Czyn zarzucony podejrzanemu zagrożony jest karą od 8 lat pozbawienia wolności do dożywotniego pozbawienia wolności. Śledztwo jest w toku” – przekazał nam p.o. Rzecznika Prasowego prokurator Daniel Brodowski.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

3 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Lolo
21 października 2022 07:42

Niepotrzebnie fikał do git ludzi

Ewald
21 października 2022 07:33

Takie piękne miejsce a przeklęte. Najpierw w “Róży” sowieci gwałcili, rabowali i mordowali, później w “Cichej nocy” scenariusz jakby żywcem przeniesiony z aktualnych wydarzeń.

Polecane
Ogłoszenia