17 C
Olsztyn
czwartek, 20 czerwca, 2024
reklama

Odprawa Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie podsumowująca rok 2020

WiadomościOdprawa Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie podsumowująca rok 2020

Odbyła się uroczysta odprawa podsumowująca pracę olsztyńskiej jednostki Policji za rok 2020. Z uwagi na panującą epidemię koronowirusa spotkanie odbyło się w formie wideokonferencji. Komendanci Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie w obecności zaproszonych gości oraz szefa warmińsko-mazurskich policjantów nadinsp. Tomasza Klimka przedstawili wyniki jednostki osiągnięte w ubiegłym roku oraz nakreślili główne cele i priorytety na przyszłe miesiące.

W środę (17.02.2021) w budynku Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie odbyła się uroczysta odprawa podsumowująca pracę policjantów za 2020 rok. Ze względu na panującą pandemię koronowirusa było to nietypowe spotkanie – w formie wideokonferencji. Rocznemu podsumowaniu pracy KMP w Olsztynie wirtualnie przyglądali się zaproszeni goście: Prezydent Miasta Olsztyna p. Piotr Grzymowicz, Starosta Powiatu Olsztyńskiego p. Andrzej Abako, Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie – nadinsp. Tomasz Klimek a także kadra kierownicza, policjanci i pracownicy cywilni Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

reklama

Uroczystość została poprzedzona minutą ciszy na cześć zmarłego kolegi – asp. szt. Marcina Opońskiego z Wydziału Ruchu Drogowego.

Odprawa Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie podsumowująca rok 2020
fot. KMP

Komendant Miejski Policji w Olsztynie – insp. Piotr Zabuski przywitał zaproszonych gości, a następnie przekazał głos I Z-cy Komendanta Miejskiego Policji w Olsztynie – mł. insp. Robertowi Zalewskiemu, który w swoim wystąpieniu podsumował pracę olsztyńskich funkcjonariuszy. Miniony rok był inny niż poprzednie – epidemia koronowirusa wywołała konieczność podjęcia wspólnego wysiłku w walce z niewidzialnym wrogiem. W okresie od marca do końca grudnia 2020 roku sprawdzono ponad 413 tysięcy osób skierowanych na obowiązkową kwarantannę. Funkcjonariusze przeprowadzali kontrole placówek handlowych czy transportu zbiorowego, sprawdzali także przestrzeganie wprowadzonych obowiązków i ograniczeń w przestrzeni publicznej oraz w placówkach handlowo-usługowych. Nałożenie dodatkowych obowiązków na policjantów nie wpłynęło na profesjonalizm w wykonywaniu ich codziennych zadań.

reklama

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie w 2020 roku odnotowali spadek liczby przestępstw w Olsztynie i powiecie olsztyńskim. W ubiegłym roku doszło również do zmniejszenia liczby najbardziej uciążliwych społecznie zdarzeń w 7 kategoriach, do których zaliczamy: bójki i pobicia, uszczerbek na zdrowiu, kradzież cudzej rzeczy, kradzież samochodu, kradzież z włamaniem, rozboje i kradzieże rozbójnicze, uszkodzenie mienia.

Policjanci mogą pochwalić się także wzrostem wartości zabezpieczonego mienia w stosunku do roku 2019. W 2020 roku, dzięki skutecznej pracy olsztyńskich kryminalnych na czarny rynek nie trafiło blisko 29 kilogramów narkotyków.

Odprawa Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie podsumowująca rok 2020
fot. KMP

Chęć i potrzeba utrzymywania ciągłego kontaktu ze społeczeństwem sprawiła, że olsztyńska jednostka Policji, poza stroną internetową, prowadzi profil na komunikatorze społecznościowym „Twitter” oraz kanał w serwisie internetowym „YouTube”. Informacje publikowane na Twitterze są często źródłem wiedzy wykorzystywanym przez media lokalne i krajowe.

reklama

Rok 2020 to również czas inwestycji i remontów. Do najważniejszych można zaliczyć przebudowę pomieszczeń garażowych wraz z zapleczem na terenie Komisariatu Policji w Biskupcu. Na najbliższy rok zaplanowano ukończenie remontu Stanowiska Kierowania w Komendzie Miejskiej Policji w Olsztynie oraz przeniesienie Posterunku Policji w Stawigudzie do nowej siedziby.

Po omówieniu prezentacji, głos zabrali przedstawiciele samorządu. Prezydent Miasta Olsztyna i Starosta Powiatu Olsztyńskiego pogratulowali osiągniętych wyników oraz w imieniu mieszkańców podziękowali za dbanie o bezpieczeństwo społeczeństwa oraz wyrazili gotowość wsparcia działań Policji.

Odprawa zakończyła się przemówieniem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie nadinsp. Tomasza Klimka, który podziękował wszystkim policjantom i pracownikom cywilnym za zaangażowanie w pracę a także pogratulował osiągniętych wyników, w tym szczególnie trudnym roku w okresie pandemii.

Źródło: KMP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane