fbpx
6 C
Olsztyn
piątek, 22 października, 2021
reklama

Poznaliśmy wstępne wyniki sekcji zwłok Radosława Zalewskiego. Czy ktoś przyczynił się do jego śmierci?

reklama

W piątek (15.02) Grupa Specjalna Płetwonurków RP odnalazła ciało młodego mężczyzny. Policja i rodzina potwierdzili, że to zaginiony Radosław Zalewski. 

Wiele osób szukało Radka od 1 stycznia. Przyjechał do Olsztyna na imprezę sylwestrowa i od tamtej pory ślad po nim zaginął.

Więcej pisaliśmy o tym zdarzeniu tutaj: Smutna wiadomość. Policja oficjalnie potwierdza, że to ciało Radosława Zalewskiego

reklama

W piątek rzecznik olsztyńskiej policji mówił: –  Rzeczy, które znaleziono przy ciele wskazują, że to zaginiony Radosław Zalewski. Na chwilę obecną nie wiadomo, jak znalazł się w tym miejscu. Z nagrań kamer monitoringu, po sposobie poruszania się, można wnioskować, że był on pod wpływem alkoholu. Ciało zostało zabezpieczone, niebawem przeprowadzona zostanie sekcja zwłok, która wyjaśni przyczynę i okoliczności śmierci mężczyzny. Dziś poznaliśmy już wstępne wyniki.

Informacji dla radia Olsztyn udzielił Krzysztof Górski z Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Południe: – Po oględzinach przez biegłego i otwarciu zwłok, które były bardzo drobiazgowo przeprowadzone kwalifikacja nie zmienia się. Nadal śledztwo będzie prowadzone w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci. Trwa wyjaśnianie wszystkich okoliczności, które doprowadziły do śmierci 19-latka i wyjaśnienie, czy ktokolwiek inny przyczynił się do niej. Mogę powiedzieć, że nie udowodniono żadnych zewnętrznych obrażeń, które mogłyby być uznane za przyczynę śmierci.

Po dokonaniu obserwacji płuc, lekarz ocenił wstępnie, że przyczyną zgonu było najprawdopodobniej utonięcie.

Podczas sekcji zabezpieczono także próbki, które posłużą do wyjaśnienia, czy Radosław Zalewski był pod wpływem środków chemicznych.

Pogrzeb Radka odbędzie się w środę (20.02) w Ostrowi Mazowieckiej o godzinie 12.

 

reklama

Najnowsze ogłoszenia

25 KOMENTARZY

25 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze