19 C
Olsztyn
środa, 7 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Zakrwawiony mężczyzna koło dworca w Olsztynie. Jest w ciężkim stanie z raną kłutą jamy brzusznej

WiadomościZakrwawiony mężczyzna koło dworca w Olsztynie. Jest w ciężkim stanie z raną...

Olsztyńscy policjanci około godz. 17:00 otrzymali informację o tym, że w okolicy dworca głównego przechodnie zauważyli zakrwawionego mężczyznę. Na miejsce natychmiast wysłany został policyjny patrol, który dojechał do leżącego na chodniku mężczyzny jeszcze przed przyjazdem karetki pogotowia. Policjanci udzielili 40-latkowi niezbędnej pomocy przedmedycznej. Okazało się, że wcześniej o własnych siłach zdołał on dojść w okolice centrum handlowego, przed którym poprosił przechodniów o wezwanie pomocy po czym zemdlał. Mężczyzna w ciężkim stanie z raną kłutą jamy brzusznej został przetransportowany do olsztyńskiego szpitala – lekarz określił jego stan jako krytyczny.

reklama

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością p-ko Życiu i Zdrowiu KMP w Olsztynie po otrzymaniu zgłoszenia natychmiast przystąpili do ustalenia okoliczności zdarzenia. W pobliżu miejsca, w którym raniony został 40-latek, znaleźli nóż, który jak się później okazało, napastnik odrzucił na torowisko, po tym jak dźgnął nim 40-latka i nie udzielając poszkodowanemu pomocy uciekł z miejsca przestępstwa. Mundurowi ustalili, że mężczyźni spotkali się przypadkowo i zaczęli wspólnie pić alkohol. W pewnym momencie, gdy pokrzywdzony chciał odejść, towarzyszący mu 30-latek nie chciał na to się zgodzić. W pewnym momencie wyjął z kieszeni nóż i dźgnął swojego kolegę w okolice brzucha. Podczas wyjaśniania okoliczności zdarzenia, funkcjonariusze ustalili, że obaj mężczyźni jeszcze kilka dni wcześniej odbywali kary pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, a także przestępstwa przeciwko mieniu. Policjanci ustalili miejsce przebywania 30-latka, który uciekł z Olsztyna na teren Szczytna. Tam został zatrzymany w jednym z pustostanów po 6 godzinach od zdarzenia. Już podczas zatrzymania przyznał się czynu.

Dworzec PKP w Olsztynie z opóźnieniem. Zaglądamy na plac budowy

Śledczy wystąpili z wnioskiem o zastosowanie wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. 30-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, za który zgodnie z kodeksem karnym może mu teraz grozić kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, kara 25 lat więzienia, albo dożywotniego pozbawienia wolności.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia
Dworzec PKP w Olsztynie z opóźnieniem. Zaglądamy na plac budowy
Dworzec PKP w Olsztynie z opóźnieniem. Zaglądamy na plac budowy