fbpx
reklama
20 C
Olsztyn
wtorek, 22 czerwca, 2021
reklama

Zakrwawiony mężczyzna koło dworca w Olsztynie. Jest w ciężkim stanie z raną kłutą jamy brzusznej

reklama
Wyślij przez
0

Olsztyńscy policjanci około godz. 17:00 otrzymali informację o tym, że w okolicy dworca głównego przechodnie zauważyli zakrwawionego mężczyznę. Na miejsce natychmiast wysłany został policyjny patrol, który dojechał do leżącego na chodniku mężczyzny jeszcze przed przyjazdem karetki pogotowia. Policjanci udzielili 40-latkowi niezbędnej pomocy przedmedycznej. Okazało się, że wcześniej o własnych siłach zdołał on dojść w okolice centrum handlowego, przed którym poprosił przechodniów o wezwanie pomocy po czym zemdlał. Mężczyzna w ciężkim stanie z raną kłutą jamy brzusznej został przetransportowany do olsztyńskiego szpitala – lekarz określił jego stan jako krytyczny.

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością p-ko Życiu i Zdrowiu KMP w Olsztynie po otrzymaniu zgłoszenia natychmiast przystąpili do ustalenia okoliczności zdarzenia. W pobliżu miejsca, w którym raniony został 40-latek, znaleźli nóż, który jak się później okazało, napastnik odrzucił na torowisko, po tym jak dźgnął nim 40-latka i nie udzielając poszkodowanemu pomocy uciekł z miejsca przestępstwa. Mundurowi ustalili, że mężczyźni spotkali się przypadkowo i zaczęli wspólnie pić alkohol. W pewnym momencie, gdy pokrzywdzony chciał odejść, towarzyszący mu 30-latek nie chciał na to się zgodzić. W pewnym momencie wyjął z kieszeni nóż i dźgnął swojego kolegę w okolice brzucha. Podczas wyjaśniania okoliczności zdarzenia, funkcjonariusze ustalili, że obaj mężczyźni jeszcze kilka dni wcześniej odbywali kary pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, a także przestępstwa przeciwko mieniu. Policjanci ustalili miejsce przebywania 30-latka, który uciekł z Olsztyna na teren Szczytna. Tam został zatrzymany w jednym z pustostanów po 6 godzinach od zdarzenia. Już podczas zatrzymania przyznał się czynu.

Śledczy wystąpili z wnioskiem o zastosowanie wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. 30-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, za który zgodnie z kodeksem karnym może mu teraz grozić kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, kara 25 lat więzienia, albo dożywotniego pozbawienia wolności.

reklama


ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
0
reklama
źródłoKMP Olsztyn

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze