-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Zabójstwo na Zatorzu. W jednym z mieszkań zostało znalezione ciało mężczyzny

OlsztynZabójstwo na Zatorzu. W jednym z mieszkań zostało znalezione ciało mężczyzny

Olsztyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko życiu i zdrowiu wspólnie z prokuraturą wyjaśnili okoliczności śmierci 67-letniego mieszkańca Olsztyna. W toku prowadzonego śledztwa został zatrzymany jego 72-letni kolega, który usłyszał zarzut zabójstwa. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

reklama

W środę (09.03.2022r.) w jednym z mieszkań na terenie Olsztyna zostało znalezione ciało mężczyzny. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki. Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora m.in. wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz zabezpieczyli ślady. Od samego początku podejrzewano, że do śmierci mężczyzny mogły przyczynić się osoby trzecie.

reklama

Wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia zajęli się funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Policjanci szybko wpadli na trop podejrzanego, którego zatrzymali kilkanaście godzin później na terenie powiatu ełckiego. Okazał się nim 72-letni właściciel mieszkania, w którym znaleziono ciało mężczyzny.

Śmiertelna kłótnia. Mąż podciął swojej żonie gardło

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci ustalili prawdopodobny przebieg zdarzenia. Tej nocy doszło do spotkania 72-latka z 67-letnim kolegą, podczas którego wspólnie pili alkohol. W pewnym momencie 72-latek miał zaatakować swojego znajomego doprowadzając do jego śmierci.

reklama

72-latek usłyszał zarzut zabójstwa. Mężczyzna nie potrafił w logiczny sposób wytłumaczyć swojego zachowania. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. W tej sprawie prowadzone jest śledztwo przez Prokuraturę Rejonową Olsztyn-Północ. W piątek (11.03.2022r.) sąd zastosował wobec 72-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

źródło: KWP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Zk
14 marca 2022 09:52

Pewnie jego partner zatarł go na śmieć.

Popularne
Ogłoszenia

Bezwzględny wyrok dla dwóch sprawców brutalnego zabójstwa: 14 lat więzienia potwierdzone

Bezwzględny wyrok dla dwóch sprawców brutalnego zabójstwa: 14 lat więzienia potwierdzone