-0 C
Olsztyn
niedziela, 29 stycznia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

86-latka z Olsztyna oszukana metodą „na policjanta”

Olsztyn86-latka z Olsztyna oszukana metodą "na policjanta"

86-letnia mieszkanka Olsztyna straciła 10 tys. zł wskutek oszustwa metodą „na policjanta” – podała w środę policja. Seniorka zorientowała się, że padła ofiarą przestępstwa dopiero po rozmowie z członkiem rodziny.

reklama

Z relacji poszkodowanej wynika, że odebrała telefon od mężczyzny podającego się za policjanta pracującego nad ustaleniem i zatrzymaniem grupy oszustów współpracujących z pracownikami banków.

„Mężczyzna poinformował seniorkę, że jej środki finansowe mogą być zagrożone, dlatego poprosił o zachowanie dyskrecji i pomoc w schwytaniu szajki oszustów” – podała policja.

reklama

86-latka, wykonując polecenia rozmówcy podszywającego się pod policjanta, wybrała na klawiaturze swojego telefonu wskazany numer, żeby rzekomo potwierdzić wiarygodność planowanych działań u jego przełożonego.

Potem – zgodnie z instrukcją – poszła do banku i wypłaciła 10 tys. zł. Następnie wróciła do mieszkania, gdzie czekała na wizytę „policjanta”. Po kilku minutach przekazała nieznanemu mężczyźnie pieniądze i wtedy kontakt się urwał.

73-latek z Olsztyna stracił ponad 26 tys. zł
reklama

Następnego dnia seniorka opowiedziała o wszystkim członkowi rodziny, który od razu zorientował się, że padła ofiarą oszustów. Za jego namową zgłosiła się na policję i złożyła zawiadomienie o przestępstwie.

Policja apeluje o ostrożność w kontaktach telefonicznych z obcymi, zwłaszcza jeśli proponują usługi finansowe czy proszą o przekazywanie pieniędzy i rzekomą pomoc policji w zatrzymywaniu przestępców.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne

Niezwykle popularna metoda oszukiwania na OLX. Publikujemy rozmowę z Messengera naszej czytelniczki z naciągaczem