-0 C
Olsztyn
wtorek, 23 kwietnia, 2024
reklama

Sfałszował dokumenty, by pobierać rentę socjalną innej osoby

OlsztynSfałszował dokumenty, by pobierać rentę socjalną innej osoby

36-letni mężczyzna z Olsztyna odpowie przed sądem za oszustwo i fałszowanie dokumentów. Według aktu oskarżenia, mężczyzna nieuprawnionie pobierał świadczenie renty socjalnej, które należało się innej osobie. Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wyjaśnili sprawę, która wyszła na jaw dzięki córce pokrzywdzonego.

reklama

Kobieta zorientowała się, że na konto placówki medycznej, w której przebywa jej ojciec, nie wpływa należna mu renta. Zgłosiła się do ubezpieczyciela, gdzie dowiedziała się, że w ostatnim czasie doszło do zmiany numeru rachunku bankowego odbioru świadczenia. Śledztwo wykazało, że pacjent ośrodka pobierający rentę socjalną postanowił podrobić podpis swojego kolegi, który jest także pacjentem ośrodka. Następnie, przez internet złożył wniosek o wypłatę świadczenia na swoje konto bankowe. Mężczyzna pobierał nieuprawnione świadczenie od października 2021 roku do lutego 2022 roku. W sumie wypłacono mu prawie 5,5 tys. zł.

Mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące oszustwa i podrobienia dokumentów. Grozi mu kara nawet do ośmiu lat pozbawienia wolności.

reklama

źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia