6 C
Olsztyn
sobota, 24 lutego, 2024
reklama

Belgijski profesor: przekop Mierzei Wiślanej wywołał gwałtowny sprzeciw w niemieckich mediach

WiadomościBelgijski profesor: przekop Mierzei Wiślanej wywołał gwałtowny sprzeciw w niemieckich mediach

Według belgijskiego historyka, profesora Davida Engelsa, budowa kanału Mierzei Wiślanej jest kontrowersyjnym projektem. Projekt ten spotkał się bowiem z gwałtownym sprzeciwem w zagranicznych mediach, w tym przede wszystkim w niemieckich, które uważają, że kanał jest nieekonomiczny i prowokuje Rosję. Profesor Engels zwraca uwagę, że stanowisko niemieckie wobec ostatnich polskich projektów jest typowe i często wynika z braku wzajemnego zaufania i solidarności pomiędzy krajami europejskimi. Budowa kanału ma przyczynić się do zwiększenia wolności politycznej Polski, dywersyfikacji gospodarki i infrastruktury, a także zwiększenia polskiej kontroli wojskowej nad własnym terytorium. Profesor Engels porównuje budowę kanału do niepodległościowego projektu budowy kanału Alberta w Belgii z lat 30. Źródło: PAP.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

4 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Trzeba
29 września 2022 11:50

Niemieckie nie co do naszych inwestycji jakoś dziwnie pokrywa się z ich ciągłą krytyką ze strony naszej opozycji i dziwią się później że nazywa się ich Targowicą.

Oko
29 września 2022 12:50

Niemcy = spadkobiercy nazizmu, niczym się nie różnią w swojej pogardzie dla narodu Polskiego od tych, którzy mordowali Polaków .

Polecane
Ogłoszenia