12 C
Olsztyn
wtorek, 27 września, 2022
reklama

Kolejny bieg (Za)dyszka ZETO Software nad jeziorem Długim. Startowała Mistrzyni Polski Joanna Jóźwik

OlsztynKolejny bieg (Za)dyszka ZETO Software nad jeziorem Długim. Startowała Mistrzyni Polski Joanna...
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W sobotę odbył się bieg charytatywny dla niepełnosprawnego Łukasza Lisowskiego. Mężczyzna walczy o odzyskanie sprawności – wsparli go licznie olsztynianie i nie tylko. Pobiegła też nasza mistrzyni Joanna Jóźwik.

Kim jest Łukasz?

reklama

Łukasz Lisowski ma 42 lata. Jego życie zmieniło się w 2012 roku, kiedy przeżył z pozoru niezbyt groźny wypadek samochodowy. Zaczęło się od bólów głowy, skończyło na zatrzymaniu krążenia i porażeniu czterokończynowym. Ze zdrowego, wysportowanego i pełnego energii mężczyzny stał się osobą niepełnosprawną w stopniu znacznym. Wymaga całodobowej opieki.

Aktualnie porusza się na wózku inwalidzkim, ma problemy z porozumiewaniem się, opadające powieki utrudniają mu widzenie. Ma świadomość swojego stanu i jest bardzo zdeterminowany, aby walczyć o powrót do samodzielności.

reklama

Regularnie poddaje się rehabilitacji, co daje wyniki, ale jest bardzo kosztowne. Dzięki ćwiczeniom jest w stanie w pewnym stopniu się poruszać przy pomocy drugiej osoby, skorzystać z toalety, a nawet wykonywać ćwiczenia bierne. Wcześniej nie było to możliwe.

reklama

Łukasz mieszka z mamą, która jest na emeryturze i pracuje, aby pokryć koszty rehabilitacji, fizjoterapii, masaży i logopedy. Niestety środki te nie są wystarczające.

40 kiboli zaatakowało autobus z Olsztyna na S7

Bieg charytatywny na 5 i 10 kilometrów

Na piknik i bieg charytatywny na 5 i 10 kilometrów w Olsztynie zaprosiła (za)dyszka ZETO Software, która na swoim profilu na Facebooku na bieżąco informowała o przebiegu wydarzenia.

Bieg zorganizowano w lesie, w okolicach jeziora Długiego, niedaleko centrum Olsztyna, aby z dala od miejskiego zgiełku poczuć wolność i swobodę i czerpać przyjemność z obcowania z naturą. Zaproszono rodziny z dziećmi, aby mogły aktywnie i ciekawie spędzić dzień.

Bieg miał charakter charytatywny, wszystkie wpływy z wpisowego przekazano na leczenie i rehabilitację Łukasza Lisowskiego.

Była to czwarta edycja biegu charytatywnego nad jeziorem Długim w Olsztynie.

Popularyzacja biegania i pomoc Łukaszowi

(Za)dyszka ZETO Software powstała w celu popularyzacji zdrowego trybu życia i aktywnego spędzania wolnego czasu, promocji walorów turystycznych Olsztyna, popularyzacji biegania w naturalnym, leśnym terenie oraz pomocy Łukaszowi Lisowskiemu, cierpiącemu na porażenie czterokończynowe.

Zaplanowano biegi na dwóch dystansach: 5 i 10 kilometrów, w kilku kategoriach wiekowych, oraz biegi dzieci – najmłodszym mogli towarzyszyć rodzice lub opiekunowie. Wpisowe wynosiło od 40 do 65 złotych i w całości zostało przekazane na leczenie i rehabilitację Łukasza. Każdy uczestnik dostał pamiątkowy medal i gadżet z biegu, na zdobywców pierwszych trzech miejsc w swoich kategoriach czekały pamiątkowe statuetki, przewidziano także nagrody rzeczowe.

Prezydent Grzymowicz spotkał się z młodymi mistrzami

Pobiegła też mistrzyni Joanna Jóźwik

Niespodzianką dla uczestników był też udział Joanny Jóźwik – lekkoatletki, biegaczki średniodystansowej, Mistrzyni Polski, 5. zawodniczki Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro i medalistki Mistrzostw Europy. Joanna pobiegła na dystansie 5 kilometrów, a na mecie wręczała nagrody zmęczonym, ale zadowolonym uczestnikom.

Impreza spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem. „Super impreza!”, „Jak zawsze było ekstra” – czytamy na profilu facebookowym (za)dyszka ZETO Software, który podziękował wszystkim za udział i obiecał, że wkrótce zamieści kolejne zdjęcia z wydarzenia.

„To było nasze wspólne święto. Połączenie biegania, sportowych emocji i pomagania. Wspaniale, że byliście z nami!”.

reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama