-3 C
Olsztyn
środa, 22 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Znowu duża inwestycja ominie Olsztyn?

OlsztynZnowu duża inwestycja ominie Olsztyn?

Trwają rozmowy w sprawie wybudowania dużego centrum logistycznego w Stawigudzie. To stabilne źródło dochodów dla samorządu.

reklama

Aktualnie w Stawigudzie powstaje centrum spółki posiadającej sieć dyskontów. Samorządowcy chcą jednak przyciągnąć więcej inwestorów i właśnie prowadzą rozmowy z jednym z z nich. Gmina kusi działkami zlokalizowanymi przy drogach szybkiego ruchu: obwodnicy Olsztyna i S51, która łączy stolicę regionu z S7.
Jak powiedział Radiu Olsztyn wójt gminy Stawiguda Michał Kontraktowicz, władze stawiają na zwiększanie dochodów z podatków od nieruchomości komercyjnych, jako najbardziej stabilnych w aktualnej sytuacji. Raz, że to gmina decyduje o ich wysokości, a dwa, że wpływają bezpośrednio do gminnej kasy.
Nie wiadomo jeszcze kto jest tajemniczym inwestorem ani kiedy zostanie wybudowane nowe centrum logistyczne.

Nowa inwestycja przy alei Sikorskiego. Już wiadomo co tam powstanie

Czemu nie Olsztyn?

Profesor Mirosław Gornowicz, olsztyński radny i przewodniczący prezydenckiego klubu radnych Ponad Podziałami, uważa Olsztyn nie przyciągnie „pewnego typu inwestycji”.
– Taka jest specyfika centrów logistycznych, że nie są budowane w miastach, ale na obrzeżach miast. Poza tym, gdyby takie obiekty miałyby powstać w mieście, to i mieszkańcy nie byliby tym faktem zachwyceni – powiedział.
Przewodniczący klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości Radosław Nojman myśli inaczej. Wskazuje tereny północno-wschodnie tzw. dzielnicy przemysłowej Olsztyna, przedłużenie alei Piłsudskiego, otoczenie Parku Naukowo-Technologicznego czy Track jako możliwe do zagospodarowania właśnie w ten sposób, po odpowiednim uzbrojeniu i… systemie zachęt dla inwestorów.

reklama

Tereny przy alei Piłsudskiego w kierunku wyjazdu na Ostrzeszewo miasto próbowało sprzedać już kilka miesięcy temu. Niestety, nie było chętnych na zakup.

W centrum Olsztyna powstaną kolejne bloki? Miasto znowu sprzedaje działkę

źródło: Radio Olsztyn

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

9 KOMENTARZY

9 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
resovia
1 sierpnia 2022 15:54

Bzdura. Żadna poważna firma nie rozmawia z tępakami z gminy Dywity. Gmina Dywity nie raz dała dowód swojej „kompetencji”

Andrzej
1 sierpnia 2022 11:09

Inwestorzy omijają Olsztyn widząc jakiego mamy prezydenta

Popularne
Ogłoszenia

Powstanie nowy park w Olsztynie

Protesty mieszkańców ul. Tuwima nic nie dały. Deweloper wciska kolejny budynek