reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Uczestnik tragicznego wypadku wyszedł z niego bez szwanku. Trzy osoby nie żyją

SzczytnoUczestnik tragicznego wypadku wyszedł z niego bez szwanku. Trzy osoby nie żyją

Mężczyzna, który brał udział w tragicznym nocnym wypadku pod Szczytnem, wyszedł z niego bez szwanku, jest wypisywany ze szpitala i ma się stawić na przesłuchanie w prokuraturze – poinformował prokurator rejonowy w Szczytnie Artur Bekulard. Troje innych uczestników wypadku zginęło.

reklama

Nocą do rzeki Sawicy pod Szczytnem wpadł samochód osobowy, którym podróżowały cztery osoby – trzy zginęły, jedna trafiła do szpitala.

„Osobą, która trafiła do szpitala jest 25-letni mężczyzna. Nic mu się poważnego nie stało, trafił jedynie na obserwację i właśnie jest wypisywany ze szpitala, mamy nadzieję, że jeszcze dziś go przesłuchamy, że pozwoli na to stan tego człowieka. Nie chodzi mi tu o jego zdrowie, ale stan trzeźwości, ponieważ w czasie zabierania do szpitala ten mężczyzna był pod wpływem alkoholu” – powiedział prokurator rejonowy w Szczytnie Artur Bekulard.

reklama

Osobę, która przeżyła wypadek ratownicy znaleźli w trzcinach, kilkadziesiąt metrów od auta. Na razie nie wiadomo, dlaczego ten mężczyzna był poza samochodem – czy wydostał się sam, czy wypadł z auta.

Osoby, które zginęły to 24-letnia dziewczyna z gminy Szczytno oraz mężczyźni w wieku 21 i 30 lat – obaj to mieszkańcy Szczytna. Na poniedziałek zaplanowano ich sekcje zwłok.

reklama

Prokuratura ustala, co się stało, że skoda z czterema osobami wpadła do wody. Na ten moment nie wiadomo, czy auto wypadło z szosy (w pobliżu jest zakręt), czy nastąpiła awaria samochodu. „Będziemy to wyjaśniać” – powiedział Bekulard. Prokurator dodał, że świadkowie, którzy zaalarmowali służby przyjechali na miejsce tragicznego wypadku, gdy samochód był już w wodzie.

Ponieważ w samochodzie, który wpadł do rzeki znajdował się dziecięcy fotelik strażacy w nocy przeczesywali rzekę w poszukiwaniu dziecka. Okazało się, że auto należało do partnerki jednego z uczestników wypadku, a dziecko nie jechało wówczas samochodem.

źródło: PAP, fot. KPP Szczytno

reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×