fbpx
1 C
Olsztyn
wtorek, 29 listopada, 2022
reklama

Brakuje 50 milionów złotych na dokończenie linii tramwajowej

OlsztynBrakuje 50 milionów złotych na dokończenie linii tramwajowej

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Władze Olsztyna weryfikują projekt tramwajowy – na jego dokończenie brakuje kilkudziesięciu milionów złotych. Miasto szuka ich w Unii Europejskiej.

Kolejny etap: estakada. Szybko, ale drogo

Prace nad budową nowej linii tramwajowej idą bardzo szybko. Rozpoczęto realizację kolejnego etapu: budowy estakady, która ma przebiegać od ulicy Murzynowskiego, nad skrzyżowaniem ulic Synów Pułku i Krasickiego, do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. To bardzo wymagająca część inwestycji, do tego kosztowna.

Takie tempo prac na pewno ucieszy kierowców, stojących w korkach związanych z licznymi zmianami organizacji ruchu.

Niestety, zgodnie z przewidywaniami, znacznie wzrosły koszty realizacji tego projektu.

Brakuje 50 milionów złotych, ale miasto już wie, skąd je wziąć

Prezydent Piotr Grzymowicz poinformował w rozmowie z Gazetą Wyborczą, że początkowo wykonawca oszacował wzrost kosztów robót, związany choćby z cenami materiałów budowlanych, na około 70 milionów złotych, ale po weryfikacji tych wyliczeń określono je na około 50 milionów złotych. Nadal jednak są to olbrzymie kwoty.

Zmiany organizacji ruchu na ul. Krasickiego

Włodarze Olsztyna spotkali się z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości, która jest pośrednikiem w tej inwestycji. Ponieważ budowa jest współfinansowana przez Unię Europejską, właśnie tam miasto zamierza szukać pieniędzy.

– Ustaliliśmy, jakie mamy podjąć kroki i jakie musimy przygotować dokumenty, by móc się starać o dodatkowe środki – mówił po spotkaniu z PARP prezydent Grzymowicz. – Musimy zweryfikować tramwajowy projekt.

źródło: Gazeta Wyborcza

reklama
reklama
reklama

22 KOMENTARZY

22 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze