fbpx
17 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Kobieta zatrzasnęła w samochodzie kluczyki i… dwumiesięczne dziecko

Nowe Miasto LubawskieKobieta zatrzasnęła w samochodzie kluczyki i... dwumiesięczne dziecko

Policjanci chronią i pomagają na różne sposoby. Na przykład dzielnicowi z nowomiejskiej komendy pomogli kobiecie, której zatrzasnął się samochód. W środku zostały kluczyki i… dwumiesięczne dziecko. Dzięki pomocy policjantów i ich natychmiastowemu działaniu, cała historia szybko znalazła szczęśliwe zakończenie.

reklama

Do tego zdarzenia doszło w środę (25.05.2022r.) około południa. Wówczas to oficer dyżurny nowomiejskiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że na jednym z parkingów sklepowych kobieta zatrzasnęła kluczyki w aucie, w którym znajdowało się jej dwumiesięczne dziecko. Na miejsce natychmiast pojechali dzielnicowi asp. Dorota Kaczmarska i st. sierż. Łukasz Groszkowski.

Z relacji zdenerwowanej mamy wynikało, że zapięła ona na tylnym siedzeniu w tzw. nosidełku niemowlę i zamknęła drzwi od auta by podejść z drugiej strony i zapiąć przed podróżą w drugim foteliku starszą córkę. Niestety wówczas okazało się, że zamki w drzwiach się zablokowały a kluczyki… zostały wewnątrz. Oprócz policjantów były tam osoby postronne, które także próbowały pomóc. Niestety nie udało się im otworzyć auta w taki sposób, by go nie uszkodzić. Obecni na miejscu byli także strażacy, którzy w każdej chwili w przypadku zagrożenia dla życia i zdrowia dziecka byli gotowi do siłowego otwarcia pojazdu. Z uwagi na sprzyjające okoliczności (warunki pogodowe i sen dziecka) policjanci zdecydowali, że funkcjonariusz pojedzie z kobietą do domu oddalonego o kilka kilometrów po zapasowe kluczyki, a przy samochodzie zostanie dzielnicowa, która zaopiekuje się w tym czasie kilkuletnią dziewczynką. Policjantka opowiadając bajki dziewczynce obserwowała przez szybę śpiące spokojnie przez cały czas niemowlę.

reklama

Interwencja ta miała szczęśliwe zakończenie i skończyło się jedynie na stresie mamy. Na uwagę i prawdziwą pochwalę zasługuje podstawa przypadkowych osób, które nie pozostały obojętne i również próbowały pomóc przestraszonej mamie w otwarciu auta.

źródło: KWP

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

3 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
To ja
27 maja 2022 13:44

Kurcze, co to się dzieje teraz z tymi dziećmi. Moje dzieciaki już w wieku ok 3 lat (teraz mają 11 i 7, czyli nie tak dawno temu) umiały nawet włożyć kluczyk do stacyjki, żeby włączyć sobie radio, a tu niezapięta, kilkuletnia dziewczynka nie dała rady wcisnąć guzika od otwierania drzwi na kluczyku?!?

Polecane
Ogłoszenia

Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji Odważny jak Łukasz Michnik? Mówi prawdę o Konfederacji Marcin Kotowski: Nielegalny plakat wyborczy Janusza Cieszyńskiego już zdjęty?