reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Trzy osoby zginęły na tym przejeździe. Policjanci dronem kontrolowali zachowanie kierowców

EłkTrzy osoby zginęły na tym przejeździe. Policjanci dronem kontrolowali zachowanie kierowców

Zignorowanie znaku „STOP” może mieć tragiczne skutki. Pokazują to wypadki na przejazdach kolejowych, w których w powiecie ełckim od 2020 roku zginęły 3 osoby. Niestety wciąż jest dużo kierowców, którzy kompletnie ignorują znak „STOP” i wjeżdżają na przejazd bez żadnego upewnienia się. Pokazują to działania z wykorzystaniem policyjnego drona.

reklama

Policjanci z Ełku wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji z Olsztyna przeprowadzili działania na przejazdach kolejowych w Nowej Wsi Ełckiej i Bajtkowie. Zachowania kierowców obserwowane były przez policyjnego drona. Niestety zarejestrowany materiał wymownie pokazał, jak wielu kierowców ignoruje znak „STOP”. W ciągu kilku godzin służby policjanci ujawnili aż 43 kierowców, którzy kompletnie zignorowali ten znak i przejeżdżali przez przejazd kolejowy nawet nie zwalniając. Zgodnie z taryfikatorem za to wykroczenie nakładany jest mandat 300 złotych i 2 punkty karne. Każda rozsądna osoba powinna wiedzieć, że nie o kary tu chodzi, tylko o śmiertelne niebezpieczeństwo łamania tego przepisu.


4 maja doszło tam do wypadku w którym zginął kierowca osobówki. Od 2020 roku na wspomnianych przejazdach zginęły już 3 osoby. Zatrzymania się przed przejazdem zajmuje tylko chwilę. Ta chwila może zadecydować o życiu.

reklama

*nagranie wideo

źródło: KWP

reklama

Popularne artykuły

Imprezy w Olsztynie

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×