fbpx
-1 C
Olsztyn
poniedziałek, 5 grudnia, 2022
reklama

Zabójstwo na terenie ogródków działkowych w Olsztynie – z powodu choroby sędziego sprawa odroczona

OlsztynZabójstwo na terenie ogródków działkowych w Olsztynie - z powodu choroby sędziego...

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Z powodu choroby sędziego Sąd Apelacyjny w Białymstoku nie rozpoznał w poniedziałek odwołań w procesie dotyczącym zabójstwa młodego mężczyzny na terenie jednego z olsztyńskich ogrodów działkowych. W pierwszej instancji dwaj główni oskarżeni zostali nieprawomocnie skazani na 25 lat więzienia. Apelacje złożyli obrońcy.

Do zbrodni doszło 30 grudnia 2020 roku, na terenie ogródków działkowych „Szafirek” w Olsztynie. Ofiara została brutalnie pobita, m.in. po głowie przy użyciu metalowej rurki o ponadmetrowej długości i szklanej butelki, nieustalonym ostrym narzędziem zadano jej też pięć ran kłutych ramion.

Dwóm mężczyznom oskarżonym o zabójstwo Sąd Okręgowy w Olsztynie wymierzył w październiku ub. roku kary po 25 lat więzienia, mają też zapłacić po 10 tys. zł zadośćuczynienia matce zmarłego. Sąd przyjął, że sprawcy działali wspólnie i w porozumieniu, z zamiarem ewentualnym zabójstwa. Trzeciemu mężczyźnie, któremu zarzucono nieudzielenie pomocy pobitemu i naruszenie jego nietykalności cielesnej – sąd wymierzył karę trzech lat więzienia.

Podejrzany o zabójstwo matki zostanie umieszczony w zakładzie psychiatrycznym

Według ustaleń prokuratury, mieszkaniec jednej z podolsztyńskich miejscowości późnym popołudniem 29 grudnia 2020 r. przyjechał do Olsztyna, gdzie poznał trzech mężczyzn. Wspólnie pili alkohol i zażywali narkotyki w altanie na terenie ogródków działkowych. Mężczyźni byli bezdomni i wówczas zajmowali tę altankę.

Do konfliktu między pokrzywdzonym a oskarżonymi miało dojść w momencie, gdy próbował on zażyć porcję narkotyku przeznaczoną nie dla niego. Doszło do kłótni, potem do brutalnego pobicia. Do zgonu doprowadziły rozległe, poważne obrażenia głowy i ubytek krwi.

Prokuratura chciała w tej sprawie kar po 25 lat więzienia za zabójstwo, oraz trzech lat dla oskarżonego o naruszenie nietykalności cielesnej i takie nieprawomocne wyroki w tej sprawie zapadły.

Zaskarżyli je obrońcy. Na razie nowy termin rozpoznania ich apelacji nie jest znany.

W domu znaleziono cztery ciała. Kobieta i dzieci miały podcięte gardła

źródło: PAP, fot. Tomasz Waszczuk/PAP

zobacz również: Czy wynajem drukarek to dobry pomysł?

reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze