fbpx
5 C
Olsztyn
piątek, 7 października, 2022
reklama

„Zniszczenia, śmierć, eksplozje”. Białoruski generał grozi Polsce i krajom bałtyckim

Kraj"Zniszczenia, śmierć, eksplozje". Białoruski generał grozi Polsce i krajom bałtyckim
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Białoruski Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Aleksandr Walfowicz grozi Polsce i krajom bałtyckim. Powiedział też, że „Zachód chce rozpocząć wojnę na Białorusi”.

reklama

Jak podają białoruskie i rosyjskie media, Walfowicz uważa, że podejmowane przez Polskę, Litwę i Łotwę działania to wstęp do „rozpętania agresji”. Twierdzi, że Mińsk dostrzega w tych krajach wzrost liczebności wojsk, uzbrojenia, modernizację struktury wojskowej oraz zwiększenie liczby przelotów lotnictwa wojskowego niedaleko granicy białoruskiej.

– Nie jest jasne, dlaczego przygotowują swoją infrastrukturę. Prawdopodobnie w celu rozpętania i przygotowania agresji – insynuuje. – Myślę, że prości ludzie, naród polski i litewski, widzą, co dzieje się dziś na Ukrainie. Jakie to zniszczenia, jaka to tragedia, jak zwykli lidzie umierają na Ukrainie.

Ktoś w naszym regionie maluje symbole "Z" na starych pojazdach wojskowych
reklama

Walfowicz powiedział także, że ma nadzieję, że ani Polska, ani Litwa, nie będą dążyły do dalszej eskalacji i… nie zaatakują Białorusi.

– Działania zbrojne będą toczyć się nie tylko na Białorusi. Nie, na ich terytorium również nastąpią zniszczenia, śmierć i eksplozje – dodał.

reklama

źródło: wpolityce.pl

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama