9 C
Olsztyn
środa, 28 września, 2022
reklama

Chytra dentystka z Olsztyna ma sporo na sumieniu. Kiedyś było już o niej głośno

WiadomościChytra dentystka z Olsztyna ma sporo na sumieniu. Kiedyś było już o...
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Leczyły się u niej tysiące ludzi. W latach 2009-2017 miała dopuszczać się oszustw i fałszowania dokumentacji medycznych. Na tych procederach mogła wyłudzić nawet pół miliona złotych. 67-latka z Olsztyna usłyszała 130 zarzutów.

reklama

Dentystyka, która ma swój gabinet w Olsztynie przez lata przyjmowała tysiące pacjentów. Teraz kobiecie postawiono zarzuty dot. oszustw i fałszowania dokumentacji medycznych. 67-latka przyjmować pacjentów prywatnie, a do NFZ zgłaszać wizyty jako refundowane. Ponadto w dokumentach zgłaszała różne zabiegi, za które otrzymywała pieniądze, a których miała nie wykonywać. Policjanci zabezpieczyli dokumentacje medyczną, z której wynika, że u kobiety leczyło się 3 tys. osób. Wszyscy zostali przesłuchani w tej sprawie.

Nie są to pierwsze problemy doświadczonej dentystki z prokuraturą. W 2006 roku prokuratura rozpoczęła śledztwo ws. niegospodarnego rządzenia i utrudniania komornikowi dochodzenia roszczeń – kobieta stała wtedy na czele spółdzielni Domator, która tonęła w tym czasie w długach po jej poprzedniku. Nowa prezes zamiast spłacać milionowe długi, dokonywała kolejnych inwestycji, co skończyło się złożeniem wniosku do prokuratury przez mieszkańców.

Straciła 60 tys. zł. Do kobiety zadzwonił mężczyzna, przedstawiając się jako pracownik banku, w którym miała konto
reklama

Kobieta mocno angażowała się w życie miasta. W 2008 roku złożyła ona skargę na lokalnego proboszcza, który odmówił odprawienia mszy w intencji kobiet, które miały być molestowane przez ówczesnego prezydenta miasta Olsztyna, Czesława Małkowskiego.

Polecane: Implanty w Olsztynie – tutaj można odzyskać piękny uśmiech

reklama
reklama
reklama
reklama

11 KOMENTARZY

11 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama