fbpx
-3 C
Olsztyn
niedziela, 23 stycznia, 2022
reklama

Właścicielka owczarka, na którego szczekanie skarżył się sąsiad, ukarana przez sąd

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Właścicielka owczarka Fado została ukarana naganą za to, że szczekanie jej pupila było uciążliwe dla sąsiada. Sprawą szczekającego psa musiał zająć się Sąd Okręgowy w Elblągu, do którego trafiła apelacja od wyroku sądu rejonowego złożona przez obrońcę obwinionej.

Jak przekazał rzecznik Sądu Okręgowego w Elblągu Tomasz Koronowski, sprawa (z wyłączeniem jawności toczyła się przeciwko Ewie W. i została wszczęta w związku z hałasowaniem psa obwinionej.

Jak przypomniał sędzia Koronowski, Sąd Rejonowy w Elblągu w połowie czerwca tego roku uznał obwinioną Ewę W. za winną tego, że w okresie od lipca 2018 do lutego 2019 roku nie wykonywała obowiązku określonego w regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasta Elbląg. Sąd uznał, że pies będący pod jej opieką, był uciążliwy dla otoczenia, bo hałasował. Tym samym właścicielka działała na szkodę zawiadamiającego Piotra S.

reklama

Sąd rejonowy wymierzył właścicielce owczarka karę nagany. Jednocześnie uniewinnił kobietę od dwóch innych czynów – od złośliwego naruszania spokoju psychicznego zawiadamiającego oraz od zarzutu szczucia psem.

Czytaj też:  Zgon podczas interwencji. Kula trafiła w serce. Rykoszetem dostała policjantka
reklama

Jak podał sędzia Koronowski, Sąd Okręgowy w Elblągu utrzymał w mocy zaskarżony wyrok sądu rejonowego i zasądził od obwinionej na rzecz oskarżyciela posiłkowego Piotra S. kwotę prawie 2,3 tys. zł tytułem wydatków związanych z ustanowieniem pełnomocnika z wyboru. Zwolnił obwinioną od ponoszenia na rzecz Skarbu Państwa kosztów sądowych w postępowaniu odwoławczym.

To już kolejna sprawa dotycząca szczekania Fado. W poprzedniej właścicielka owczarka także została ukarana karą nagany.

źródło: PAP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

5 KOMENTARZY

5 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama