fbpx
1 C
Olsztyn
piątek, 3 grudnia, 2021
reklama

Donald Tusk pojechał do Angeli Merkle rozmawiać ws. kryzysu na granicy

reklama

List premiera Donalda Tuska do europejskich przywódców to tylko jedno z działań, jakie lider Platformy Obywatelskiej prowadzi w sprawie kryzysu na granicy. Jak dowiedziała się Interia, Tusk spotkał się w poniedziałek w tej sprawie z Angelą Merkel w Berlinie.

Spotkanie Angeli Merkel z Donaldem Tuskiem odbyło się późnym poniedziałkowym wieczorem w Berlinie. Lider Platformy Obywatelskiej nakreśli, co dzieje się na granicy polsko-białoruskiej. I przekonywał, że działania reżimu Aleksandra Łukaszenki zagrażają nie tylko Polsce, ale także Litwie i całej Unii Europejskiej” – czytamy w Podkreślono, że „potwierdzenie tych słów ma odzwierciedlenie w liście, który Tusk wystosował do europejskich przywódców”.

„Nie będę zaprzeczał, takie spotkanie miało miejsce w poniedziałek późnym wieczorem. Dotyczyło sytuacji na polsko-białoruskiej granicy” – przyznał w rozmowie z Interią rzecznik PO Jan Grabiec.

Czytaj też:  Tusk: wygramy następne wybory parlamentarne
reklama

Dziennikarze podają, „zaraz po spotkaniu Tusk udał się do Brukseli, gdzie, jak przekonują rozmówcy Interii, prowadzi ofensywę dyplomatyczną”. „W jego agendzie ma się znajdować wiele spotkań z przywódcami europejskimi, a także liderami instytucji unijnych” – czytamy na portalu.

Według Interi, Tusk „Planuje też zostać w Brukseli również 11 listopada”.

źródło: PAP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

6 KOMENTARZY

6 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama