23 C
Olsztyn
poniedziałek, 5 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Były policjant obrabował kantor. Wiadomo jakiej kary żąda prokurator

WiadomościByły policjant obrabował kantor. Wiadomo jakiej kary żąda prokurator

Olsztyński sąd wkrótce ogłosi wyrok w sprawie byłego policjanta, który wraz ze swoimi kolegami dokonał napadu na kantor, zabierając ponad 2,5 miliona złotych. Sąd wysłuchał już mów końcowych, których efektem prokurator wniósł łącznie o 7 lat więzienia dla byłego policjanta i jego kompanów. Jedynie dla jednego z oskarżonych, który zdecydował się na współpracę ze śledczymi, prokurator wniosła o karę w zawieszeniu. Obrona ocenia wnioskowane kary jako zbyt surowe i nieadekwatne do popełnionych czynów.

reklama

Z aktu oskarżenia wynika, że główny oskarżony, pełniący kiedyś rolę zastępcy naczelnika wydziału wykrywającego sprawców włamań i zabójstw w olsztyńskiej komendzie, odniósł wiele sukcesów, tropiąc m.in. dealerów narkotyków. Musiał jednak odejść z pracy, gdy ujawniono, że jego podwładni bili zatrzymanych. W tej sprawie trwa odrębny proces przed sądem w Ostródzie.

Złodziej szczoteczek do zebów na celowniku olsztyńskiej policji

Były policjant zatrudnił się po odejściu z policji w firmie ochroniarskiej. Przez co najmniej rok przygotowywał misterny plan napadu na kantor w centrum Olsztyna. W tym celu zaangażował swojego brata i dwóch kolegów, z których jeden pracował w samej kantorze, który został obrabowany. Aby zrealizować napad doskonały, policjant i pracownik kantoru musieli skoordynować swoją działalność. Pracownik kantoru miał za zadanie poznać kody do sejfów oraz dorobić ogromny pęku kluczy. Były policjant natomiast zaprzyjaźnił się z koleżanką z pracy pracownika kantoru, która miała klucze i wyprowadzał ją na kawę, natomiast sam pracownik kantoru dorabiał klucze w ślusarskich punktach.

reklama

Napad został dokonany doskonale – rabusie ukradli ponad 2,5 miliona złotych i bez problemów zdołali zniknąć z miejsca przestępstwa. Jednak po trzech miesiącach skradzione pieniądze zaczęły „przepadać” – rabusie zaczęli kupować luksusowe samochody i markowe ubrania. Sprawa zostaje rozwiązana przez biegłego informatyka śledczego, który odzyskał zawartość telefonów komórkowych oskarżonych. Po dziewięciu miesiącach pracy prokuratury i policji udało się zatrzymać byłego policjanta, który w bagażniku swojego samochodu przewoził 400 tysięcy złotych.

Przestępca z Olsztyna: Kto rozpoznaje tego mężczyznę na filmie monitoringu?

Źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

7 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
przez
25 września 2021 15:10

9 miesięcy woził kasę w bagażniku?

żabka mnie wyruchała
26 września 2021 16:48

Popularne
Ogłoszenia
Wstyd! Kradzież z restauracji, którą niedawno odwiedził aktor "Misiek" Koterski
Portfel wypełniony gotówką padł łupem chytrego złodzieja