4 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Chłodny weekend. Temperatury sięgną do 20 stopni Celsjusza

WiadomościChłodny weekend. Temperatury sięgną do 20 stopni Celsjusza

Sobota i niedziela będą pochmurne i deszczowe – podał IMGW w prognozie pogody na weekend. Będzie chłodno – temperatura może sięgnąć maksymalnie do 20 stopni Celsjusza.

reklama

Najbliższe dni będą pochmurne, deszczowe i chłodne — zapowiada Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Burze pojawią się lokalnie. Silniejsze opady deszczu są prognozowane w nocy z piątku na sobotę na wschodzie Polski, a także w niedzielę na wschodzie i południu kraju.

W sobotę nad Polską utrzyma się chłodna i wilgotna masa powietrza polarnego morskiego. Prognozowany jest wolny wzrost ciśnienia. Temperatura maksymalna kształtowała się będzie w przedziale od 16 do 20 st. Celsjusza. Najzimniej będzie tego dnia Suwałkach, Jeleniej Górze i Zakopanem, a najcieplej w Szczecinie i Krakowie.

reklama

Dominował będzie wiatr słaby i umiarkowany. W czasie lokalnych burz może osiągać w porywach do 65 km/h. W szczytowych partiach Sudetów temperatura w sobotnie popołudnie będzie osiągała od 3 do 6 stopni Celsjusza. Wysoko w Tatrach ok. 3 stopni Celsjusza.

Warmińsko-mazurskie. IMGW ostrzega przed marznącą mżawką w niektórych powiatach

Przelotne opady deszczu możliwe w całej Polsce. Szczególnie w drugiej połowie dnia prognozowane przejaśnienia — zwłaszcza na zachodzie kraju.

reklama

W niedzielę Polska pozostanie w obszarze obniżonego ciśnienia. Będzie no wolno rosło. Temperatura maksymalna od 16 do 20 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie w Olsztynie, Toruniu, Łodzi i Opolu, a najzimniej w Zakopanem. Zachmurzenie będzie umiarkowane z miejscowymi opadami deszczu. Wiatr słaby, zmienny.

W szczytowych partiach Sudetów temperatura od 4 do 7 stopni Celsjusza, w Tatrach ok. 3 stopni.

Przelotne opady deszczu możliwe w woj. wielkopolskim, lubuskim i kujawsko-pomorskim. Na południu Polski deszcz możliwy zwłaszcza w pierwszej połowie dnia. W woj. dolnośląskim, opolskim i śląskim okresami opady deszczu, początkowo głównie na wschodzie, później także na zachodzie regionu.

Na Warmii i Mazurach oraz w woj. podlaskim przelotne opady deszczu. Najmniej opadów na Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie najwięcej na południu Podlasia.

Ostrzeżenie przed marznącymi opadami w niektórych powiatach

Źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia

Warmińsko-mazurskie. Ponad 60 strażackich interwencji związanych z wiatrem

Warmińsko-mazurskie. Ponad 60 strażackich interwencji związanych z wiatrem