14 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Wiceminister zdrowia: „Służba zdrowia jest przygotowana na czwartą falę wirusa”

WiadomościWiceminister zdrowia: „Służba zdrowia jest przygotowana na czwartą falę wirusa”

Polska służba zdrowia jest gotowa na możliwą czwartą falę koronawirusa, stwierdził Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia. Dodał, że dzięki szerszemu szczepieniu skutki wyłaniającej się fali powinny być znacznie łagodniejsze niż poprzednie. Kraska uczestniczył w oficjalnym otwarciu zmodernizowanego i rozbudowanego oddziału obserwacyjno-zakaźnego piskiego szpitala powiatowego.

reklama

Wiceminister przypomniał, że w Polsce przez wiele lat oddziały zakaźne były bagatelizowane, bo nikt nie przewidywał pojawienia się globalnej choroby zakaźnej. Jednak sytuacja się zmieniła, wraz z pojawieniem się koronawirusa, i teraz wiceminister zwraca uwagę na znaczenie inwestycji takich jak ta (kosztująca 6 mln zł), ponieważ to personel tych szpitali jest kluczowy dla dobrze działającego systemu opieki zdrowotnej.

Mimo że obecna sytuacja epidemiczna jest skomplikowana, wiceminister jest przekonany, że Polacy szczepiąc się będą wykorzystywać swoje szanse na łagodniejszą czwartą falę. Punkty szczepień, które zostaną uruchomione w szkołach we wrześniu, po powrocie młodzieży, będą również zwiększać liczbę zaszczepionych. Waldemar Kraska podkreślił, że Polska służba zdrowia jest przygotowana na ewentualną czwartą falę koronawirusa, z planami zabezpieczenia łóżek szpitalnych i laboratoriów.

reklama

Źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia