-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 30 stycznia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Dwa przejazdy hulajnogą Bolt. Aż 400 zł kary

WiadomościDwa przejazdy hulajnogą Bolt. Aż 400 zł kary

Hulajnogi to coraz częściej preferowany przez olsztyniaków środek transportu. Nic dziwnego, że wraz z ich popularnością, rośnie liczba użytkowników, którzy napotkali problemy.

Kolejne problemy z Boltem w Olsztynie

reklama

Skontaktował się z nami czytelnik, który jak twierdzi, niesłusznie został ukarany przez Bolt za dwa przejazdy hulajnogami w Olsztynie. Sytuacja miała miejsce w ubiegły poniedziałek (21.06):

„Byłem ze znajomym, wzięliśmy dwie hulajnogi na ul. Bałtyckiej, zeskanowaliśmy. Pierwszy raz korzystaliśmy z hulajnóg z Bolta, podjechaliśmy sobie na Orlen po zakupy, zostawiliśmy te hulajnogi. Gdy je odstawialiśmy, to prawdopodobnie zamiast opcji >>pauza<< kliknąłem >>zakończ usługę<<. Wróciłem dosłownie po dwóch minutach, wziąłem z powrotem tę hulajnogę i pojechaliśmy na plażę miejską. Zaparkowaliśmy w tym samym miejscu, na pętli, gdzie stoją inne hulajnogi, te z Bolta m.i.n, postawiliśmy hulajnogi, zeskanowaliśmy i przychodzi mi rachunek za pierwszy przejazd 200 złotych, a za drugi 203 zł” – pisze sfrustrowany czytelnik.

reklama

Przypomnijmy, że na początku tego roku prowadziliśmy już podobną sprawę. Wtedy to, firma uznała reklamację złożoną przez klienta i oddała pieniądze: Hulajnogi Bolt. Koniec głośnej sprawy z Olsztyna.

Trudne początki

Mężczyzna napisał do obsługi klienta firmy Bolt, w celu wyjaśnienia sprawy. Poinformowano go, że zakończył przejazd w zakazanej strefie i że zgodne z regulaminem, użytkownik hulajnogi otrzymuje w takim przypadku karę.

reklama

„Za pierwszym razem może i tak było, bo nie zwróciłem uwagi parkując przy Orlenie i mogłem źle kliknąć. Pierwszy raz z tego korzystałem a mocno się śpieszyliśmy. A ten drugi przejazd na pewno był zgodnie z regulaminem, bo postawiliśmy razem z kolegą hulajnogi w tym samym miejscu, a oni mi znowu potrącili za ten przejazd, nawet więcej o kilka złotych” – mówi w rozmowie z nami czytelnik.

Jak przekazuje w rozmowie z nami rzeczniczka Boltu, Joanna Manarczyk, nasz czytelnik musiał dwukrotnie źle zaparkować hulajnogę. Na naszą prośbę sprawdzono raz jeszcze przejazd mężczyzny z 21.06 i uznano, że kara jest słuszna. Bolt wystosował oświadczenie w tej sprawie, które publikujemy poniżej:

„Informacje o odpowiedzialnym i bezpiecznym korzystaniu z elektrycznych hulajnóg Bolt są dostępne w aplikacji, użytkownicy muszą też przed pierwszym przejazdem zaakceptować regulamin korzystania z wypożyczalni, zawiera on m.in. informacje o kosztach korzystania z wypożyczalni.

W każdym mieście działanie wypożyczalni uzależnione jest od kwestii bezpieczeństwa, dlatego w aplikacji od razu po jej uruchomieniu użytkownicy widzą na mapie tzw. czerwone strefy. Są one dodatkowo oznaczone symbolem zakazu parkowania. Można w nich wypożyczyć hulajnogę (jeśli będzie dostępna), ale zakończenie tam przejazdu oznacza karę w wysokości 200 zł. Użytkownicy otrzymują informację na smartfon o tym, że wjechali do czerwonej strefy i możliwym naliczeniu kary, w niektórych przypadkach by dodatkowo zasygnalizować wjechanie do strefy zakazu parkowania urządzenie zwalnia. Karą zostają obciążeni w momencie zakończenia przejazdu w tej strefie.
Rozwiązanie to ma na celu poprawę bezpieczeństwa i porządku w miastach, gdzie działamy, a obszar zakazu parkowania bardzo często wynika z rozmów z przedstawicielami miasta, dla których bezpieczeństwo lokalnej społeczności jest tak samo ważne. Opłata pozwala na szybką reakcję naszego zespołu w sytuacji, gdy otrzymujemy zgłoszenie od mieszkańców o niewłaściwym parkowaniu hulajnóg, które zagraża mieszkańcom. Ogólne obostrzenia dotyczące parkowania mają na celu zadbanie o porządek w mieście, usprawniają pracę w późnych godzinach wieczornych, kiedy zbieramy hulajnogi z ulic, aby sprawdzić ich stan techniczny, dokładnie je zdezynfekować i naładować tak, by były gotowe do użycia następnego dnia”
– czytamy w oświadczeniu firmy Bolt.

reklama
reklama
reklama
reklama

7 KOMENTARZY

7 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Adam MO klawisz
29 czerwca 2021 11:00

Kup sobie swoją i będzie ok
Lemingu

Jaro889
29 czerwca 2021 11:36

Nowe oszustwo ” na hulajnoge” 🤣

Popularne