10 C
Olsztyn
sobota, 13 kwietnia, 2024
reklama

Jaka hulajnoga dla dziecka będzie najlepsza?

Materiał partneraJaka hulajnoga dla dziecka będzie najlepsza?

Wybór hulajnóg dla najmłodszych jest obecnie bardzo szeroki. Jeździć na hulajnodze zaczynają już dzieci, które jeszcze nie uczęszczają do przedszkola. Oczywiście hulajnogi wyczynowe to opcja na znacznie później. Jaką hulajnogę wybrać dla malucha?

reklama
  • Pierwsza hulajnoga

Pierwsza hulajnoga dla dziecka to często model przybierający różne formy: hulajnogi z siodełkiem, przypominającej nieco rowerek biegowy. Naturalnie na pierwszym etapie, kiedy dziecko jest jeszcze bardzo małe, taka hulajnoga, którą następnie można odpowiednio przetransformować w hulajnogę z prawdziwego zdarzenia, na pewno oswaja dziecko z pojazdem jako takim. To oczywiście pierwsza dziecięca hulajnoga trójkołowa

Taka hulajnoga na trzech kołach jest oczywiście wstępnym etapem do jazdy na hulajnodze dwukołowej. Jednak dziecko w wieku kilku lat potrzebuje znacznie stabilniejszego pojazdu. Hulajnoga o trzech kołach jest hulajnogą solidną, dającą dziecku odpowiednie podparcie i znacznie bezpieczniejszą dla początkującego malucha. Posiada regulowaną kierownicę, zamontowaną w podstawie na tyle mocno, aby dziecko zawsze mogło pewnie się o nią oprzeć. Dodatkowo posiada specjalny mechanizm zabezpieczający, dlatego maluch może na niej naprawdę polegać. 

reklama
  • Hulajnoga trójkołowa, czy hulajnoga dwukołowa? 

Jeżeli starsze dziecko dopiero rozpoczyna swoją przygodę z hulajnogą, prawdopodobnie utrzymywanie równowagi ma już opanowane. Hulajnogi o większych rozmiarach najczęściej są zatem hulajnogami dwukołowymi. Nadal jednak można wybierać pośród modeli dla dzieci w wieku 6-9 lat zarówno dwukołowych, jak i trójkołowych. Mogą mieć one różny charakter, np.:

  • hulajnoga sportowa
  • hulajnoga dwukołowa dla początkujących
  • hulajnoga z dużymi kołami
  • itp. 

Nie ma zatem reguły, że hulajnoga trójkołowa dla dzieci musi być pierwszą hulajnogą. 

Również w tej kategorii hulajnóg wybierać można pośród modeli ze świecącymi kółeczkami, albo bez. Świecące nakładki LED do niektórych modeli dostępne są również osobno, dlatego łatwo można wymienić zużyte na nowe, albo założyć w hulajnodze, która wcześniej nie miała takiego dodatku. 

reklama
  • Wybierz swój styl!

Przede wszystkim warto zastanowić się, czy hulajnoga ma mieć charakter miejski, sportowy czy może ma wyróżniać się pod względem wizualnym. Ponadto znaczenie ma również to, czy hulajnoga będzie często transportowana – wówczas warto postawić na taką, którą szybko i sprawnie się składa. 

Do każdej hulajnogi można dokupić również ciekawe gadżety. Począwszy od tych zapewniających bezpieczeństwo, jak np. kask bądź specjalne ochraniacze na kolana, poprzez różnego rodzaju dzwonki, światełka i inne, po fantazyjne ozdoby na kierownicę. 

Za pomocą takich gadżetów możesz całkowicie odmienić wygląd swojej hulajnogi. Bez względu na to, czy jest to hulajnoga trójkołowa, czy też dwukołowa, większość wzorów oferowana jest w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej, co w przypadku dzieci ma szczególne znaczenie. Wybierz odpowiedni model hulajnogi, kask i inne akcesoria – wybierz swój styl!

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia