fbpx
-0 C
Olsztyn
czwartek, 1 grudnia, 2022
reklama

Hulajnogi Bolt. Koniec głośnej sprawy z Olsztyna

WiadomościHulajnogi Bolt. Koniec głośnej sprawy z Olsztyna

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Mieszkaniec Olsztyna postanowił wypróbować nowe hulajnogi, dostępne na olsztyńskich ulicach. Nie spodziewał się, że pięć minut jady, zakończy się rachunkiem opiewającym na 200 zł.

W Olsztynie pojawił się nowy usługodawca w kwestii transportu – firma Bolt, która zastąpiła Olsztyńskie Hulajnogi Miejskie. Oferowane przez nich pojazdy szybko pojawił w różnych rejonach miasta i mieszkańcy postanowili wypróbować ich możliwości. Głośnym przypadkiem okazała się sprawa mężczyzny, który za 5 minutowy przejazd, został naliczony na 200 zł. Pisaliśmy o tym tutaj: Uwaga na Bolt. 200 złotych za 5 minut jady na hulajnodze.

„Mam problem. W naszym mieście pojawiły się hulajnogi Bolt kilka dni temu. Przejechałem się raz testowo i hulajnoga przestała mi jechać w pół drogi, a Bolt naliczyli mi potem kare 200 zł. Odwoływałem się, ale piszą, ze nie ma podstaw. Czuję się naciągnięty i mam bardzo złe pierwsze doświadczenie. Nie jestem jakimś wandalem, tylko normalnym człowiekiem”

Bolt opublikował obszerny komunikat w tej sprawie, gwarantując, że wszelkie ich zabezpieczenia służą bezpieczeństwu użytkowników i komfortowi poruszania się:

„W każdym mieście działanie wypożyczalni uzależnione jest od kwestii bezpieczeństwa, dlatego w aplikacji od razu po jej uruchomieniu użytkownicy widzą na mapie tzw. czerwone strefy. Są one dodatkowo oznaczone symbolem zakazu parkowania. Można w nich wypożyczyć hulajnogę (jeśli będzie dostępna), ale zakończenie tam przejazdu oznacza karę w wysokości 200 zł. Użytkownicy otrzymują informację na smartfon o tym, że wjechali do czerwonej strefy i możliwym naliczeniu kary, w niektórych przypadkach by dodatkowo zasygnalizować wjechanie do strefy zakazu parkowania urządzenie zwalnia. Karą zostają obciążeni w momencie zakończenia przejazdu w tej strefie” – czytamy w oświadczeniu. Pełna treść komunikatu jest dostępna w oryginalnym artykule: Uwaga na Bolt. 200 złotych za 5 minut jady na hulajnodze.

Mężczyzna, którego na początku roku spotkały nieprzyjemności ze strony nowej firmy w Olsztynie, skontaktował się z nami ponownie, by poinformować, że sprawa dobiegła końca:

„Chargeback zadziałał. Dziś bank zwrócił środki na konto. Przeanalizowali sytuacje i uznali moja racje. Zapomniałem już dawno o sprawie, a tu mile zaskoczenie”

reklama
reklama
reklama

6 KOMENTARZY

6 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze