fbpx
6 C
Olsztyn
poniedziałek, 25 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Kto próbuje uciszyć właścicieli pubów na starówce?

GalerieKto próbuje uciszyć właścicieli pubów na starówce?

500 złotych za zakłócanie ciszy nocnej dostał właściciel pubu Qźnia Muzycznych Klimatów, bo mieszkającemu parę kamienic dalej przeszkadzała za głośna muzyka. Właściciel pubu walczy przed sądem o uniewinnienie a jego adwokat alarmuje, że prowadzi kilka podobnych spraw i sugeruje, że mieszkańcy starówki “wykańczają” przedsiębiorców.

reklama

Kto próbuje uciszyć właścicieli pubów na starówce? kontrola drogowa Galerie, Olsztyn, Wiadomości

Witold Młynarczyk posiada dwa klubu – Qźnia Muzycznych Klimatów oraz Gratkę. Feralnej, lipcowej nocy nie był już w pracy, kiedy do Qźni przyjechała po godz. 2 nad ranem policja. Powodem pojawienia się funkcjonariuszy było zgłoszenie telefoniczne. Marcin W., który mieszka kilka kamienic dalej informuje policję, że przeszkadza mu hałas dobiegający z klubu. Policja nie wystawia mandatu, ale wystawia wniosek o ukaranie do sądu. Na rozprawach nie pojawia się poszkodowany. W końcu składa zeznania, nie naciska na ukaranie Witolda Młynarczyka, ale i tak sąd zasądza karę w wysokości 500 zł.

reklama
Mężczyzna pobity i wrzucony do rzeki przez barierkę. Dramatyczne wydarzenia w centrum Olsztyna.

– Wszystko w tej historii jest dziwne. Podczas tej nocy odbywały się Olsztyńskie Noce Bluesowe. Marcin W. sugerował, że po interwencji policji muzyka została ściszona, co nie jest prawdą – mówi Młynarczyk. – Według mnie chodzi po prostu o uciszanie właścicieli na starówce, bo docierają do mnie sygnały, że ludzie zamykali i zamykają lokale, bo nie chcą płacić mandatów.

Mecenas Marek Gawryluk zarzuca policji, że nie udała się do mieszkania zgłaszającego interwencję, aby sprawdzić, czy rzeczywiście przeszkadza mu dźwięk.

reklama

– Chciałbym także aby dodano do akt sprawy atest na dźwiękoszczelność sufitu. Wcześniej dołączyliśmy atesty dźwiękoszczelności okien i ścian – mówił Gawryluk.

Gawryluk, domagając się uniewinnienia swojego klienta potwierdził, że uczestniczy bądź uczestniczył w kilku podobnych sprawach. Jeden z pubów na starówce ma ich kilkanaście. Inni – jedną, dwie. Standard, jak się okazuje. Nie bez znaczenia jest fakt – jak podkreślał mecenas – że skarżący Młynarczyka sam jest… menadżerem kawiarni na… starówce.

Wypłynęło nagranie jak "bawią się" młodzi ludzie na starówce. Nastolatka przesadziła?

Sąd otrzymał także… skany z facebookowego profilu, wspierającego działania właścicieli lokali, którzy chcą się zjednoczyć przeciw mieszkańcom, którzy ich prześladują.

Wyrok zostanie ogłoszony w tym tygodniu.

rak

reklama
reklama
reklama

7 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Buszmen
21 maja 2014 16:41

A czy przypadkiem Alchemia (przed Qznią) nie padła przez sąsiadkę z góry? Tak! Właściciel o tym doskonale wie, że nie może za głośno grać i pilnuje tego rygorystycznie. Byłem tamtej felernej nocy przez moment w tym klubie i z całą pewnością stwierdzam, że nie jest to jeden z najgłośniejszych klubów Olsztyna (z olsztyńskiego clubbingu mógłbym pisać doktorat). Trzodę mogli robić co najwyżej
klienci, którzy wychodzą zajarać na zewnątrz, ale to już zawdzięczamy przepisom, a nie właścicielowi. A to, że skarżący Młynarczyka sam jest menadżerem kawiarni na starówce- to mnie rozjebało.

sfwobodny byk
20 maja 2014 18:36

Moim zdaniem na starówce nie powinni mieszkań ludzie jak na osiedlu. Powinna to być specjalna strefa. Jeżeli jednak ktoś zdecydował się mieszkać powinien zaakceptować panujące tam warunki. Proste jak drut 🙂

Polecane
Ogłoszenia
Policjant strzałem w klatkę piersiową zabił mężczyznę. Sprawą zajmie się sąd
Wypłynęło nagranie jak "bawią się" młodzi ludzie na starówce. Nastolatka przesadziła?