18 C
Olsztyn
czwartek, 25 lipca, 2024
reklama

Wandale w Parku Centralnym

OlsztynWandale w Parku Centralnym

Najwidoczniej niektórzy nie dorośli jeszcze do spacerów po Parku Centralnym. W zaledwie dwa dni po otwarciu są pierwsze zniszczenia. 

reklama

Otwarcie Parku Centralnego przyciągnęło tłumy mieszkańców Olsztyna. Nowa inwestycja spotkała się z bardzo pozytywnym przyjęciem, ale niestety niedługo trzeba było czekać na pierwsze akty wandalizmu. Nieznani sprawcy (sprawca) uszkodzili w poniedziałek szklany element na jednej z kładek nad Łyną. W niedzielę na blogu Piotra Grzymowicza pojawił się apel, który najwidoczniej przeszedł bez echa:

– Przed nami wielki test – sprawdzian odpowiedzialności za coś, co jest naszym wspólnym dorobkiem: za piękną, zieloną, otwartą przestrzeń publiczną. Czy jesteśmy w stanie uchronić ją przed dewastacją, zniszczeniem i zanieczyszczeniem? Czy jesteśmy w stanie sprzątać nie tylko po sobie, ale także po swoich psich pupilach? Czy jesteśmy w stanie uszanować zieleń i małą architekturę? Będziemy starali się to urokliwe miejsce monitorować, chronić, sprzątać, naprawiać, gdy będzie to niezbędne. Ale bez mieszkańców i ich wspólnotowego poczucia, że „to jest nasze”, może być nam trudno.  Dlatego proszę i apeluję – stwórzmy „parkową koalicję” na rzecz Parku Centralnego.

reklama

W tej chwili ZDZiT szacuje wartość strat i dokumentuje zniszczenia.

– Koszt jednego metra kwadratowego szyby to około 230 złotych, jednak trzeba będzie doliczyć tego robociznę. Nie można wymienić jednego elementu bez zdemontowania całości, ze względu na zakrzywienia – mówi rzecznik ZDZiT Paweł Pliszka.

Po zebraniu pełnej dokumentacji zarządca (czyli ZDZiT) złoży zawiadomienia na policji. W okolicy kładki znajduje się kamera obrotowa, dzięki której będzie można zidentyfikować sprawców (bądź sprawcę).

reklama

KM

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

8 KOMENTARZY

8 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
madzia
29 lipca 2014 22:07

no gdzie wsadzić??? I karmić za między innymi MOJE podatki?! Nigdy w życiu! Jak znajdą sprawcę proponuje do roboty wysłać – sprzątanie świata !!!!!!!!!

Mel
24 lipca 2014 13:16

to jest właśnie wypasanie nierobów na socjalach. Uczyć się to nie chcą, pracować tez nie mają zamiaru i z nudów i głupoty niszczą wszystko. Państwo opiekuńcze dla bandziorów i nierobów powinno się już dawno skończyć. Ci ludzie mają za nic tych, którzy ich utrzymują i prawo. Zresztą nic dziwnego oni nic nie robią a my na nich pracujemy i utrzymujemy. Oni nic nie musza. Banda frajerów z nas.

Polecane