23 C
Olsztyn
poniedziałek, 5 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Prawicowe środowiska bronią historyka zwolnionego z olsztyńskiej delegatury IPN

GaleriePrawicowe środowiska bronią historyka zwolnionego z olsztyńskiej delegatury IPN

Pod siedzibą olsztyńskiej delegatury Instytutu Pamięci Narodowej spotkało się kilkadziesiąt osób, które w ten sposób zaprotestowały przeciwko zwolnieniu historyka instytutu Pawła Warota.

reklama

Prawicowe środowiska bronią historyka zwolnionego z olsztyńskiej delegatury IPN Galerie, Olsztyn, Wiadomości

Były kolorowe świnki, olbrzymi transparent z hasłem „nie ma wolności”, reprezentacji Młodzieży Wszechpolskiej, artysta-happener Jacek Adamas, czy osoby związane z prawicowym środowiskiem. Nie zabrakło także policji, która przypatrywała się spokojnemu zgromadzeniu.

reklama

– Nikt z nas nie protestuje przeciwko IPN jako instytucji. Nie zgadzamy się jedynie na postępowanie IPN w Olsztynie i Białymstoku – mówił Henryk Falkowski, nauczyciel historii oraz publicysta. – Protestujemy przeciwko zwolnieniu młodego historyka Pawła Warota, który nikomu i niczemu się nie sprzeniewierzył, tylko uczciwie pracując ujawnił kilkadziesiąt nazwisk byłych tajnych współpracowników służby bezpieczeństwa.  Paweł Warot wyrywał chwasty nauki polskiej!

Przypomnijmy. Paweł Warot został zwolniony z pracy w IPN 30 czerwca. Powodem miała być rzekoma utrata zaufania do historyka przez naczelnika olsztyńskiej delegatury IPN Grzegorza Jasińskiego.

reklama

rak

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia