5 C
Olsztyn
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama

Prawicowe środowiska bronią historyka zwolnionego z olsztyńskiej delegatury IPN

GaleriePrawicowe środowiska bronią historyka zwolnionego z olsztyńskiej delegatury IPN

Pod siedzibą olsztyńskiej delegatury Instytutu Pamięci Narodowej spotkało się kilkadziesiąt osób, które w ten sposób zaprotestowały przeciwko zwolnieniu historyka instytutu Pawła Warota.

reklama

Prawicowe środowiska bronią historyka zwolnionego z olsztyńskiej delegatury IPN Galerie, Olsztyn, Wiadomości

Były kolorowe świnki, olbrzymi transparent z hasłem “nie ma wolności”, reprezentacji Młodzieży Wszechpolskiej, artysta-happener Jacek Adamas, czy osoby związane z prawicowym środowiskiem. Nie zabrakło także policji, która przypatrywała się spokojnemu zgromadzeniu.

reklama

– Nikt z nas nie protestuje przeciwko IPN jako instytucji. Nie zgadzamy się jedynie na postępowanie IPN w Olsztynie i Białymstoku – mówił Henryk Falkowski, nauczyciel historii oraz publicysta. – Protestujemy przeciwko zwolnieniu młodego historyka Pawła Warota, który nikomu i niczemu się nie sprzeniewierzył, tylko uczciwie pracując ujawnił kilkadziesiąt nazwisk byłych tajnych współpracowników służby bezpieczeństwa.  Paweł Warot wyrywał chwasty nauki polskiej!

Przypomnijmy. Paweł Warot został zwolniony z pracy w IPN 30 czerwca. Powodem miała być rzekoma utrata zaufania do historyka przez naczelnika olsztyńskiej delegatury IPN Grzegorza Jasińskiego.

rak

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia