fbpx
10 C
Olsztyn
środa, 20 października, 2021
reklama

Olsztyn przyłącza się do obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu

reklama

W stolicy Warmii trwają przygotowania do organizacji obchodów międzynarodowego święta. – Również w tym roku włączamy się w cykl wydarzeń związanych z budowaniem świadomości i wiedzy o tym, czym jest autyzm – powiedział Piotr Grzymowicz podczas spotkania z przedstawicielami Zespołu Placówek Edukacyjnych w Olsztynie. Światowy Dzień Świadomości Autyzmu obchodzony jest 2 kwietnia.

W programie obchodów zaplanowano szereg wydarzeń, w tym przedstawienie idei budowy Warmińskiej Kuźni Pracy „Modrak”, występ Integracyjnego Teatru Tańca AUTentYcZni My w spektaklu „Czekając na…”, wręczenie nagrody za zdobycie tytułu Olsztynianina Roku 2014, wręczenie statuetki „Wyjątkowy” czy przedstawienie ambasadorów Stowarzyszenia – zespołów ENEJ, Czerwony Tulipan czy drużyny Indykpolu AZS.

Przewidziano także wiele animacji dla mieszkańców Olsztyna, m.in. przemarsz, wspólne muzykowanie z zespołem ENEJ, malowanie twarzy, układanie obrazka z dużych puzzli podłogowych. Dostępne będę również ulotki informacyjne „Czym jest autyzm?” dla rodziców, a olsztynianie będą mogli poczęstować się niebieskimi ciasteczkami i krówkami z logo ŚDŚA, które znajdować się będą na specjalnie przygotowanym niebieskim stole.

reklama

Po raz kolejny zapraszamy urzędy i instytucje oraz mieszkańców Olsztyna, by poprzez kolor niebieski łączyli się w tym Dniu z Ludźmi żyjącymi w świecie autyzmu – zapraszała Wanda Agnieszka Jabłońska, dyrektor ZPE w Olsztynie.

reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze