W Olsztynie w mobilnym punkcie szczepień zaszczepiło się ponad 800 osób. Szczepienia będą kontynuowane w niedzielę i poniedziałek, bez konieczności rejestracji.
W Olsztynie przed mobilnym punktem szczepień ustawiła się kolejka blisko 300 osób. Akcja trwa przez majowy weekend, a szczepienia są bezpłatne i bez rejestracji.
W długi weekend majowy, od 1 do 3 maja, będzie można zaszczepić się przeciw COVID-19 bez rejestracji pod urzędem wojewódzkim w Olsztynie. Szczepienia jednodawkowym preparatem Johnson & Johnson.
Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że od 29 maja restauracje będą mogły przyjmować gości wewnątrz z ograniczeniem 50% obłożenia, jeśli trend spadkowy covid-19 się utrzyma.
Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział szczegółowy harmonogram luzowania obostrzeń na maj, który ma być przedstawiony w najbliższych dniach. W maju planowane jest przywrócenie wielu usług.
Salony fryzjerskie na Warmii i Mazurach znów otwarte od 26 kwietnia. Klienci mogą korzystać z usług w reżimie sanitarnym, z zachowaniem dystansu i przegrody między stanowiskami.
Na Warmii i Mazurach odnotowano rekordowo niską liczbę przypadków koronawirusa - tylko 58 zakażeń. Mimo to, w kraju potwierdzono 3 451 nowych przypadków.
Warmińsko-Mazurskie odnotowuje 203 nowe przypadki COVID-19, co stawia region w czołówce pod względem zakażeń w Polsce. W kraju zmarło 136 osób z powodu wirusa.
Ilość zakażeń koronawirusem w Polsce stabilizuje się, z 10 858 nowymi przypadkami. Obostrzenia mogą przynosić efekty, jednak liczba zgonów pozostaje niepokojąca.
Radna Janina Anuszkiewicz z Olecka twierdzi, że szczepienia mają na celu depopulację ludzkości, obwiniając Billa Gates'a o kontrolę nad koncernami farmaceutycznymi.
Minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił, że apogeum III fali COVID-19 mamy za sobą, ale obostrzenia w niektórych województwach pozostają w mocy. Decyzja o noszeniu maseczek na zewnątrz zapadnie za tydzień.
Minister Zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział ogłoszenie zmian w obostrzeniach przed majówką. Priorytetem jest przywrócenie edukacji, a luzowanie ograniczeń ma być stopniowe.
Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że wyniki badań amantadyny w kontekście leczenia COVID-19 będą znane w ciągu dwóch tygodni. Jeśli będą pozytywne, lek może być stosowany jeszcze w tym roku.
Od 28 kwietnia osoby w wieku 30-39 lat mogą rejestrować się na szczepienia przeciw Covid-19. Dworczyk zapowiedział przyspieszenie programu szczepień dla kolejnych grup wiekowych.
W Ostródzie rozpoczął działalność pierwszy punkt szczepień masowych na Warmii i Mazurach. W pierwszym tygodniu planuje się zaszczepić tysiąc osób, a docelowo cztery tysiące tygodniowo.
W Polsce odnotowano 12 153 nowe zakażenia koronawirusem, a 207 osób zmarło. Najwięcej przypadków pochodzi z Śląska. Łączna liczba zakażeń wynosi 2 688 025.
Punkt Szczepień Powszechnych w Olsztynie jest gotowy do uruchomienia, czeka jednak na decyzję NFZ i dostawę szczepionek. Prezydent apeluje o szybkie rozpoczęcie szczepień.
Dr Tomasz Anyszek wyjaśnia, że kolejki w punktach szczepień wynikają z konieczności zaangażowania trzech osób do obsługi jednego pacjenta oraz problemów z systemem rejestracji.
W Olsztynie zainstalowano telebim promujący kampanię "Od(sz)czep się", zachęcającą do nieszczepienia. Autorzy zbierają fundusze na dalsze działania, osiągając już ponad 1000 zł.
W warmińsko-mazurskim odnotowano 481 nowych zakażeń koronawirusem. W kraju zmarło 176 osób z powodu COVID-19, a 419 z powodu współistniejących schorzeń.
Żołnierze obrony terytorialnej rozpoczęli szczepienia, co pozwoli im skuteczniej wspierać walkę z pandemią. Dotychczas zaszczepiono ponad 8000 terytorialsów, a akcja trwa nadal.
Zakażenia koronawirusem w warmińsko-mazurskim stabilizują się, z 520 nowymi przypadkami. W regionie zmarło 1 osoba z COVID-19, a 2 z powodu współistniejących schorzeń.
Obostrzenia związane z COVID-19 przedłużone do 25 kwietnia. Od 19 kwietnia otwarte żłobki, przedszkola i możliwość uprawiania sportu na świeżym powietrzu.
Liczba zakażeń koronawirusem w Polsce wzrosła o 21 283 przypadki, a z powodu COVID-19 zmarło 182 osób. Sytuacja epidemiologiczna w kraju staje się coraz bardziej niepokojąca.
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski rozpoczął szkolenia dla diagnostów, fizjoterapeutów i farmaceutów, którzy będą szczepić przeciw COVID-19. Blisko 160 osób zgłosiło się na kursy.
W Olsztynie uruchomiono punkty szczepień w przychodni przy ul. Dworcowej oraz w hali sportowej przy ul. Mariańskiej, aby przyspieszyć proces szczepień przeciwko COVID-19.
NFZ wprowadza program rehabilitacji dla pacjentów po COVID-19, trwający od 2 do 6 tygodni. Oferuje opiekę lekarską, pielęgniarską i wsparcie psychologiczne, poprawiając sprawność i kondycję.