0
-10 C
Olsztyn
wtorek, 10 lutego, 2026
reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

"Demoludy" ruszyły po raz ósmy

Olsztyn"Demoludy" ruszyły po raz ósmy

Wczoraj (21.10) rozpoczęła się kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego organizowanego przez Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie.

reklama

Tegoroczna, ósma już edycja, odbywa się pod hasłem „Inny-Obcy-Swój”. Festiwal opierający się na idei multikulturowości oraz międzynarodowej współpracy gości artystów z Węgrzech, Rumunii, Kosowa, Serbii i, oczywiście, Polski. Już pierwszego dnia olsztynianie mogli obejrzeć dwa spektakle: „Leningrad” (Teatr Piosenki – Impart, Wrocław) oraz „Skórkę pomarańczową” (Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn).

Demoludowa środa, drugi z pięciu festiwalowych dni, oferuje nie tylko spektakle. O godz. 17 będzie można wziąć udział w jednej z czytanek, mianowicie „Dubbing Street” o praskiej aferze dubbingowo-alkoholowej autorstwa Petra Zelenki. Za opiekę reżyserską odpowiedzialna jest Martyna Łyko.

reklama

Poza tym o godz. 19 zagrany zostanie „Notatnik” (Forte Company & Szkene Theatre, Węgry), sztuka o dorastaniu w trudnych warunkach, która opowiada historię o dzieciach wojny, niepozbawioną jednak czarnego humoru. Reżyserem spektaklu jest Csaba Horváth.

O tegorocznych „Demoludach” pisaliśmy już dla Was TUTAJ. Informacje o biletach dostępne są na stronie internetowej festiwalu.

JC

Przeczytaj także

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Wielkanoc w górach

Coraz więcej osób wybiera spędzenie Wielkanocy w górach bo pozwala to przeżyć święta bez pośpiechu, w pięknych okolicznościach przyrody i z pełną oprawą kulinarną oraz tradycyjną.

Czy ten sam fotelik można używać przy drugim dziecku?

Jakie czynniki decydują o przydatności starego fotelika do dalszej jazdy?

Pogoda w Olsztynie na 14 dni przyniesie siarczyste mrozy i temperaturę spadającą do minus 19 stopni

Mieszkańców stolicy Warmii czeka wyjątkowo mroźny początek lutego z temperaturami znacznie poniżej zera. Sprawdź kiedy nastąpi kulminacja mrozów oraz kiedy spodziewać się opadów śniegu i gołoledzi na drogach.

Aktywny wypoczynek dla mieszkańców Olsztyna, Warmii oraz Mazur – przewodnik po parkach narodowych i rezerwatach przyrody

MIejsca, które inspirują do aktywności na świeżym powietrzu oraz dają pomysły na weekendowe wycieczki.

Kursy maturalne w Olsztynie – realne wsparcie dla uczniów przed egzaminem dojrzałości

Kursy maturalne stanowią uzupełnienie nauki szkolnej i realne wsparcie w przygotowaniach do egzaminu.

Jesz, ile chcesz za 35 zł w San Giovanni w Olsztynie

Wielka promocja w San Giovanni: jesz, ile dasz radę za 35 zł z okazji Światowego Dnia Pizzy.

Co sprawdzić, zanim kupisz działkę budowlaną?

Zakup działki budowlanej to jedna z najważniejszych decyzji inwestycyjnych w życiu. Atrakcyjna cena czy ładna okolica nie zawsze idą w parze z możliwością bezproblemowej budowy domu.

Maksymalizacja inwestycji w fotowoltaikę: jak przestać tracić pieniądze na sieci

Jedynym sposobem, aby zatrzymać ten finansowy przeciek, jest przestać eksportować cenną energię i zacząć ją przechowywać.

Jakie zalety mają opakowania termoformowane?

Formowanie materiału pod wpływem ciepła, pozwala na tworzenie opakowań o różnych kształtach, rozmiarach i funkcjonalnościach
reklama
reklama