fbpx
22 C
Olsztyn
piątek, 29 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

"Demoludy" ruszyły po raz ósmy

Olsztyn"Demoludy" ruszyły po raz ósmy

Wczoraj (21.10) rozpoczęła się kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego organizowanego przez Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie.

reklama

Tegoroczna, ósma już edycja, odbywa się pod hasłem “Inny-Obcy-Swój”. Festiwal opierający się na idei multikulturowości oraz międzynarodowej współpracy gości artystów z Węgrzech, Rumunii, Kosowa, Serbii i, oczywiście, Polski. Już pierwszego dnia olsztynianie mogli obejrzeć dwa spektakle: “Leningrad” (Teatr Piosenki – Impart, Wrocław) oraz “Skórkę pomarańczową” (Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn).

Demoludowa środa, drugi z pięciu festiwalowych dni, oferuje nie tylko spektakle. O godz. 17 będzie można wziąć udział w jednej z czytanek, mianowicie “Dubbing Street” o praskiej aferze dubbingowo-alkoholowej autorstwa Petra Zelenki. Za opiekę reżyserską odpowiedzialna jest Martyna Łyko.

reklama

Poza tym o godz. 19 zagrany zostanie “Notatnik” (Forte Company & Szkene Theatre, Węgry), sztuka o dorastaniu w trudnych warunkach, która opowiada historię o dzieciach wojny, niepozbawioną jednak czarnego humoru. Reżyserem spektaklu jest Csaba Horváth.

O tegorocznych “Demoludach” pisaliśmy już dla Was TUTAJ. Informacje o biletach dostępne są na stronie internetowej festiwalu.

reklama

JC

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia