8 C
Olsztyn
środa, 28 września, 2022
reklama

Kierowcy parkując zastawiają wyjazd z parkingu. ZDZIT: Łamią przepisy

WiadomościKierowcy parkując zastawiają wyjazd z parkingu. ZDZIT: Łamią przepisy
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Na chodniku, przed wyjazdem z parkingu, umieszczono słupki, by samochody się tam nie zatrzymywały. To nie powstrzymało kierowców.

reklama

Nieprzepisowo jeżdżący kierowcy, to duży problem naszego miasta. Policjanci, którzy interweniują w przypadku wypadków, kolizji czy łamania przepisów na drodze, najczęściej „nagradzają” kierowców mandatami.

Jeden z naszym czytelników, zwrócił uwagę na wyjazd z płatnego parkingu nieopodal Starego Miasta. Poprosił nas byśmy ustalili, czy parkujący tam olsztyniacy, nie łamią przepisów. Jak się okazuje, kierowcy nagminnie parkujący w obrębie skrzyżowania ul. Mochnackiego i ul. Orkana, również na mandat zasługują:

reklama

„W miejscu wskazanym na zdjęciu obowiązują ogólne przepisy ustawy Prawo o ruchu drogowym. Pojazdy zaparkowane zostały w obrębie skrzyżowania ul. Mochnackiego i ul. Orkana, co jest niezgodne z przepisami” – informuje nas Michał Koronowski z olsztyńskiego Zarządu Dróg Zieleni i Transportu.

Innym problemem jest to, że stawiając samochody w taki sposób, utrudniają oni wyjazd z parkingu, a tym samym powodują zagrożenie w ruchu drogowym.

reklama

„Kierowcy tych pojazdów łamią przepisy ruchu drogowego, co powinno być egzekwowane przez służby mundurowe” – dodaje Koronowski.

reklama
reklama
reklama
reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama