16 C
Olsztyn
sobota, 25 maja, 2024
reklama

Kierowcy parkując zastawiają wyjazd z parkingu. ZDZIT: Łamią przepisy

WiadomościKierowcy parkując zastawiają wyjazd z parkingu. ZDZIT: Łamią przepisy

Na chodniku, przed wyjazdem z parkingu, umieszczono słupki, by samochody się tam nie zatrzymywały. To nie powstrzymało kierowców.

reklama

Nieprzepisowo jeżdżący kierowcy, to duży problem naszego miasta. Policjanci, którzy interweniują w przypadku wypadków, kolizji czy łamania przepisów na drodze, najczęściej “nagradzają” kierowców mandatami.

Jeden z naszym czytelników, zwrócił uwagę na wyjazd z płatnego parkingu nieopodal Starego Miasta. Poprosił nas byśmy ustalili, czy parkujący tam olsztyniacy, nie łamią przepisów. Jak się okazuje, kierowcy nagminnie parkujący w obrębie skrzyżowania ul. Mochnackiego i ul. Orkana, również na mandat zasługują:

reklama

“W miejscu wskazanym na zdjęciu obowiązują ogólne przepisy ustawy Prawo o ruchu drogowym. Pojazdy zaparkowane zostały w obrębie skrzyżowania ul. Mochnackiego i ul. Orkana, co jest niezgodne z przepisami” – informuje nas Michał Koronowski z olsztyńskiego Zarządu Dróg Zieleni i Transportu.

Innym problemem jest to, że stawiając samochody w taki sposób, utrudniają oni wyjazd z parkingu, a tym samym powodują zagrożenie w ruchu drogowym.

“Kierowcy tych pojazdów łamią przepisy ruchu drogowego, co powinno być egzekwowane przez służby mundurowe” – dodaje Koronowski.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Kubeł
15 maja 2021 09:11

Taki stan rzeczy jest w tym miejscu 5 dni w tygodniu od 8 do 16, a do tego są to te same samochody. Gdyby w tym mieście pod rządami tzw.prezydenta działały jakiekolwiek służby to już dawno by interweniowały. Ale w Olsztynie służb nie ma, nie ma też prawdziwego prezydenta.

Miron
15 maja 2021 12:02

Może zakładanie blokad na kółeczka by coś zmieniło? Pewnie tak, przecież “fajnie” się czeka na odblokowanie i “papierek” do zapłaty. Kilka takich lekcji i gwarantuję byłoby w tym miejscu puściutko na cacy. Ale…..żeby móc, trzeba chcieć, prawda?

Polecane
Ogłoszenia