6.7 C
Olsztyn
środa, 18 grudnia, 2024
reklama

Olsztyniacy nie potrafią korzystać z kubłów na śmieci? Nowy trend

WiadomościOlsztyniacy nie potrafią korzystać z kubłów na śmieci? Nowy trend

W różnych dzielnicach miasta coraz częściej można napotkać porozrzucane śmieci wokół wiat śmietnikowych lub kubłów. Czy Olsztyniacy wiedzą do czego one służą?

reklama
zamów reklamę

Nasze miasto zmaga się z problemem zachowania czystości. Mieszkańcy narzekają na służby, że te nie sprzątają, a służby wskazują na zaśmiecających Olsztyn mieszkańców. Dochodzi do tego, że olsztyniacy piszą listy do prezydenta, narzekając na stan czystości: „Olsztyn, Miasto-śmietnik?”. Przyjezdni pytają, czy jest jakiś strajk służb miejskich.

Martwe szczury, butelki, plastikowe worki i odpady, tak prezentuje się krajobraz olsztyńskich ulic. Jak widać na nic dostępne niemalże na każdym kroku śmietniki, bo śmieci i tak trafiają na trawniki, chodniki i ulice. Jak w przypadku Starego Miasta, o czym pisaliśmy tutaj: Góra śmieci na olsztyńskiej starówce. Kto to posprząta?.

Jak się okazuje, analogiczna sytuacja ma miejsce w innej części Olsztyna – w samym centrum, przy ul. Warmińskiej. Przed wiatą śmietnikową znajduje się cała masa śmieci, od drewnianych palet, przez kartony aż po materace czy krzesła. Pojemniki, stojące kilka metrów dalej, m.in. na makulaturę, zdają się być niewidoczne dla pozostawiających śmieci przed nimi mieszkańców. Czy Olsztyniacy wiedzą do czego służą śmietniki?

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
maniek
5 maja 2021 15:13

Śmiem twierdzić, że w momencie kiedy kartony trafiały na trawę, to pojemniki na makulaturę były pełne. Później zostały wywiezione, a to z trawy już tak zostało. Dookoła jest też pełno firm. Przy tym ile firmy płacą za śmieci, to aż mnie dziw bierze, że śmieci przez okna nie wyrzucają… mieszkańcy i tak za to zapłacą. Nie ma się co oszukiwać, firmy płacą ułamki tego, co płacą mieszkańcy, a śmieci produkują n*więcej. <br>Prosta rzecz, firma, w której pracuję, produkuje 2-3 worki śmieci dziennie. Ja w domu, 1 worek na tydzień. Firma płaci za śmieci około 70zł/mc, ja płacę ponad 150zł/mc (bo… Czytaj więcej »

Polecane