fbpx
-3 C
Olsztyn
sobota, 2 grudnia, 2023
reklama
reklama

Bliżej nowych umów na odbiór odpadów

WiadomościBliżej nowych umów na odbiór odpadów

Jest decyzja Krajowej Izby Odwoławczej w sprawie postępowania na odbiór odpadów. Wkrótce podpisane zostaną ostatnie dwie docelowe umowy na czteroletnią usługę odbioru odpadów na terenie Olsztyna.

reklama

Dotychczas nowe umowy, będące efektem ubiegłorocznego przetargu, zostały zawarte na cztery z sześciu sektorów, na jakie podzielony jest Olsztyn. Teraz otwiera się możliwość zawarcia dwóch ostatnich.

Spośród trzech firm, jakie stanęły do przetargu, jedna nie spełniała ustawowych kryteriów dotyczących bazy transportowo-magazynowej. Firma ta złożyła najtańszą ofertę, nie uzyskała natomiast dodatkowych punktów za bazę. Ta decyzja została jednak zaskarżona przez oferenta do Krajowej Izby Odwoławczej.

reklama

Z informacji uzyskanych w KIO wiemy, że odwołanie zostało oddalone. Teraz czekamy na wyrok z uzasadnieniem.

– Wykluczona firma na żadnym etapie postępowania, ani na nasze wezwanie, ani w złożonym odwołaniu nie wykazała, że teren, na którym zlokalizowana jest baza, jest wyposażony w wymagane przepisami urządzenia lub systemy podczyszczające – mówi dyrektor Wydziału Zamówień Publicznych Urzędu Miasta Olsztyna, Barbara Tulibacka.

reklama

Na sektory, których dotyczyło odwołanie zostały zawarte aneksy z dotychczasowym wykonawcą usługi. Teraz będzie możliwe zawarcie umów na podstawie przeprowadzonego postępowania. Czas ich obowiązywania to koniec 2025 roku.

Z przetargu wynika, że kwoty jakie teraz proponują nasi oferenci są średnio dwa razy wyższe niż te sprzed trzech lat.

źródło: UM Olsztyn

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama

3 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Rudolf
18 stycznia 2022 18:35

Proszę zainteresować się kwestią wywozu odpadów segregowanych. Jaki jest sens ekonomiczny, kiedy plastik zabiera jedna firma, a szkło i papier inna. Sektor IV.

Polecane
Ogłoszenia