fbpx
19 C
Olsztyn
poniedziałek, 10 maja, 2021
reklama

Policjant i strażak ujawnili otwartą siłownię. Właściciel i klienci mają kłopoty

reklama

Policjanci, wraz z przedstawicielami innych służb, sprawdzają czy działają obecnie siłownie i kluby fitness, które powinny być zamknięte z uwagi na obostrzenia epidemiologiczne.

W trakcie jednej z takich kontroli funkcjonariusze ujawnili otwartą siłownię na terenie Pisza. W środku zastali właściciela oraz kliku ćwiczących mężczyzn. Przedstawiciele stacji epidemiologicznej stwierdzili, że siłownia działa nielegalnie wbrew obowiązującym zakazom. Właścicielowi grożą teraz poważne konsekwencje finansowe i prawne.


Z uwagi na wprowadzone obostrzenia epidemiologiczne policjanci zwracają baczną uwagę na osoby niestosujące się do nakazu zakrywania ust i nosa. W przypadku rażącego ich lekceważenia reagują adekwatnie do sytuacji. Wspólnie z przedstawicielami innych służb funkcjonariusze sprawdzają też siłownie i kluby fitness na terenie powiatu piskiego, które zgodnie z obecnymi restrykcjami powinny być zamknięte.

reklama

W czwartek (8 kwietnia br.) w godzinach popołudniowych dzielnicowy, pełniąc służbę ze strażakiem, dokonali sprawdzenia siłowni na terenie powiatu piskiego. W trakcie tych kontroli ujawnili, że jeden z takich lokali w Piszu jest otwarty. W siłowni funkcjonariusze zastali właściciela oraz siedmiu ćwiczących mężczyzn. Wszyscy byli bez maseczek.

Na miejsce przyjechali przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Piszu, którzy sprawdzili stosowne dokumenty okazane przez właściciela oraz osoby ćwiczące. Po ich weryfikacji ustalili, że zgodnie z obowiązującymi przepisami okazane zaświadczenia są niewystarczające do tego, aby siłownia mogła funkcjonować. Obecnie takie obiekty dostępne są jedynie dla zawodników będących członkami kadry narodowej polskich związków sportowych w sportach olimpijskich.

Pracownicy sanepidu poinformowali właściciela, że nałożona zostanie na niego kara administracyjna, która może wynosić nawet 30 tysięcy złotych.

Policjanci będą prowadzili czynności w kierunku popełnienia wykroczenia przez osoby ćwiczące w tej siłowni, a wobec właściciela pod kątem podejrzenia popełnienia przez niego przestępstwa sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób. Funkcjonariusze sprawdzą też czy właściciel korzystał z rządowej pomocy wsparcia dla siłowni i klubów fitness. W przypadku potwierdzenia zobligowany będzie do zwrotu otrzymanej od państwa dotacji.

Właścicielowi tej siłowni grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze od 6 miesięcy do lat 8 oraz kara administracyjna do 30 000 złotych.

Policjanci w dalszym ciągu będą przeprowadzali takie kontrole na terenie powiatu piskiego. Będą sprawdzali obiekty, które zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami powinny być zamknięte.

źródło: KPP Pisz

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

4 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


4 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Bekazpartii

Ha tfu na milicję, sanepid i wszystkie inne „służby” biorące udział w nielegalnym PRZEŚLADOWANIU, ZASTRASZANIU i SZYKANOWANIU osób prowadzących legalne działalności gospodarcze.

No ale wiadomo jaki tu jest cel. Osoba dbająca o swoje zdrowie i kondycję fizyczną wrogiem publicznym numer jeden. Idealny obywatel to taki, który nie jest w żaden sposób się bronić, schorowany i zadłużony, posłusznie czekający na ochłapy rzucone przez mości rządzących.

Lysy

Zgadzam się w 100% Dość już tego!!!!!!!!

Rtyc

Tak bo wlasciciel z kilkoma znajomymi gdy sprzet stoi i niszczeje nie moze sam juz sobie pocwiczyc. Oczywiscie nie ma zadnych nazw bo to kolejna straszak-wrzutka. Ps. Pamietajcie ze takiego kontrolujacego urzednika wlasciciel moze podac do sadu i urzednik moze dostac kilkanascie tysiecy kary z wlasnej kieszeni za egzekwowanie nielegalnych przepisow lub nękanie.

Ozdrowieniec

Nie wciskaj ludziom bzdur. To że sobie tu pokrzyczysz to nie oznacza, że masz rację…