9 C
Olsztyn
piątek, 2 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

USC przywraca godziny obsługi po przerwie związanej z COVID-19 wśród urzędników

WiadomościUSC przywraca godziny obsługi po przerwie związanej z COVID-19 wśród urzędników

Od przyszłego poniedziałku Urząd Stanu Cywilnego w Olsztynie będzie znowu przyjmował interesantów. W ciągu ostatniego tygodnia instytucja działała w ograniczonym zakresie z powodu dużego liczby zakażeń koronawirusem wśród pracowników.

reklama

Zgodnie z informacją przekazaną przez olsztyński magistrat, od 29 marca USC będzie pracować w systemie dwuzmianowym. Interesanci będą obsługiwani między godziną 7:30 a 18:00, z przerwą od 13.30 do 14:00, podczas której przeprowadzana będzie dezynfekcja pomieszczeń.

W komunikacie biuro prasowe ratusza zachęca łatwienie do załatwiania formalności zdalnie za pomocą platformy ePUAP.

reklama

Przez poprzedni tydzień funkcjonowanie USC w Olsztynie ograniczało się wyłącznie do obsługi interesantów, którzy zgłaszali zgon lub urodzenie martwego dziecka. Innych spraw nie można było załatwić bezpośrednio na miejscu.

Decyzja ta wynikała z faktu wystąpienia ogniska zachorowań na Covid-19 w tej instytucji, w wyniku czego ośmiu z 11 pracowników było na zwolnieniu lekarskim, kwarantannie lub w izolacji.

reklama

Przed listopadem ubiegłego roku olsztyński USC działał na dwie zmiany, w systemie rotacyjnym. Według kierownictwa instytucji, gdyby nie to, sytuacja byłaby jeszcze trudniejsza, a rotacyjna praca uchroniła przed paraliżem urzędu.

Zgodnie z danymi Ministerstwa Zdrowia, w niedzielę na Warmii i Mazurach potwierdzono 885 nowych przypadków koronawirusa, najwięcej z nich w powiecie ostródzkim (100) i giżyckim (76), a także w Olsztynie (70). W regionie nie odnotowano żadnego zgonu spowodowanego Covid-19 w tym dniu.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia