-0 C
Olsztyn
niedziela, 25 lutego, 2024
reklama

Ewakuacje w kilku olsztyńskich przedszkolach

WiadomościEwakuacje w kilku olsztyńskich przedszkolach

W kilku placówkach edukacyjnych w Olsztynie został wzniesiony alarm. Policja otrzymała wezwanie do prawdopodobnego podłożenia niebezpiecznej substancji.

reklama

W środę (03.03) od samego rana Komenda Miejska Policji przyjmuje zgłoszenia o tajemniczych mailach, otrzymywanych przez przedszkola na terenie całego miasta. Z korespondencji wynika, że na terenie obiektów podłożono bomby biologiczne. W co najmniej jednym przedszkolu doszło dziś rano do ewakuacji, po decyzji dyrekcji. Budynek został sprawdzony przez strażaków i policjantów, nie znaleziono niczego podejrzanego.

Żaden z dotychczasowych alarmów nie okazał się prawdziwym. Maile o niebezpiecznych substancjach trafiły także do podolsztyńskich przedszkoli, m.in. w Olsztynku.

reklama

Sytuacja wygląda podobnie do serii alarmów bombowych, które miały miejsce w ubiegłym roku w szkołach podstawowych w Olsztynie. Tam również na skrzynkę pocztową do sekretariatów trafiała informacja o podłożeniu w budynku niebezpiecznej substancji. Ewakuowano wtedy kilkanaście obiektów, w tym Prokuraturę Okręgową w Olsztynie. Pisaliśmy o tym tutaj: Ewakuacja szkoły podstawowej w Olsztynie, Kolejna ewakuacja podstawówki w Olsztynie, Seria alarmów bombowych w Olsztynie, Kolejny alarm bombowy w olsztyńskiej szkole.

Policja bada sprawę i przypomina, że za wywołanie fałszywego alarmu grozi do 8 lat więzienia.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia