fbpx
10 C
Olsztyn
sobota, 10 kwietnia, 2021
reklama

Ewakuacje w kilku olsztyńskich przedszkolach

reklama

W kilku placówkach edukacyjnych w Olsztynie został wzniesiony alarm. Policja otrzymała wezwanie do prawdopodobnego podłożenia niebezpiecznej substancji.

W środę (03.03) od samego rana Komenda Miejska Policji przyjmuje zgłoszenia o tajemniczych mailach, otrzymywanych przez przedszkola na terenie całego miasta. Z korespondencji wynika, że na terenie obiektów podłożono bomby biologiczne. W co najmniej jednym przedszkolu doszło dziś rano do ewakuacji, po decyzji dyrekcji. Budynek został sprawdzony przez strażaków i policjantów, nie znaleziono niczego podejrzanego.

Żaden z dotychczasowych alarmów nie okazał się prawdziwym. Maile o niebezpiecznych substancjach trafiły także do podolsztyńskich przedszkoli, m.in. w Olsztynku.

reklama

Sytuacja wygląda podobnie do serii alarmów bombowych, które miały miejsce w ubiegłym roku w szkołach podstawowych w Olsztynie. Tam również na skrzynkę pocztową do sekretariatów trafiała informacja o podłożeniu w budynku niebezpiecznej substancji. Ewakuowano wtedy kilkanaście obiektów, w tym Prokuraturę Okręgową w Olsztynie. Pisaliśmy o tym tutaj: Ewakuacja szkoły podstawowej w Olsztynie, Kolejna ewakuacja podstawówki w Olsztynie, Seria alarmów bombowych w Olsztynie, Kolejny alarm bombowy w olsztyńskiej szkole.

Policja bada sprawę i przypomina, że za wywołanie fałszywego alarmu grozi do 8 lat więzienia.

Przeczytaj także:

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Przeczytaj także: