fbpx
14 C
Olsztyn
wtorek, 11 maja, 2021
reklama

Seria alarmów bombowych w Olsztynie

reklama

Tylko w środę były już trzy wezwania. Za cel obrano szkoły, przedszkola i miejsca dużych skupisk ludzkich.

Trwa seria fałszywych alarmów bombowych. Na skrzynki mailowe instytucji i placówek edukacyjnych przychodzą maile mówiące o podłożeniu ładunku biologicznego w budynku. Dziś takie maile trafiły do SP 9, o czym pisaliśmy tutaj: Kolejna ewakuacja podstawówki w Olsztynie, przedszkola na ul. Pstrowskiego oraz Teatru Jaracza.

We wszystkich trzech placówkach ewakuowano ludzi z budynku i przeszukano pomieszczenia. Bomby nie znaleziono.

reklama

Przypomnijmy, że wczoraj taka sama sytuacja miała miejsce w SP 10: Ewakuacja szkoły podstawowej w Olsztynie, a kilkanaście dni wcześniej w budynku Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

Przez mnogość przypadków fałszywych alarmów bombowych, zarówno policja jak i straż pożarna angażują duże ilości funkcjonariuszy, którzy w tym czasie mogliby ratować życie kogoś, kto faktycznie znajduje się w niebezpieczeństwie. W przypadku działań terrorystycznych, straż pożarna asystuje policji i podlega ich rozkazom przy rozmieszczaniu sił i działaniu.

Za zgłaszanie fałszywych alarmów bombowych grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Kolejna ewakuacja podstawówki w Olsztynie Kolejna ewakuacja podstawówki w Olsztynie Kolejna ewakuacja podstawówki w Olsztynie Kolejna ewakuacja podstawówki w Olsztynie Kolejna ewakuacja podstawówki w Olsztynie Kolejna ewakuacja podstawówki w Olsztynie Kolejna ewakuacja podstawówki w Olsztynie Kolejna ewakuacja podstawówki w Olsztynie Kolejna ewakuacja podstawówki w Olsztynie
Ewakuacja szkoły podstawowej w Olsztynie Ewakuacja szkoły podstawowej w Olsztynie Ewakuacja szkoły podstawowej w Olsztynie Ewakuacja szkoły podstawowej w Olsztynie Ewakuacja szkoły podstawowej w Olsztynie Ewakuacja szkoły podstawowej w Olsztynie

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


1 Komentarz
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Pozytywna

A to nieci sami, którzy chcieli wyłudzić od gościa pieniądze?