fbpx
9 C
Olsztyn
poniedziałek, 12 kwietnia, 2021
reklama

Prezydent Olsztyna: apelujemy do mieszkańców o dystans i noszenie maseczek

reklama

Wciąż apeluję do mieszkańców o dystans, dezynfekcję i noszenie maseczek. Bądźmy odpowiedzialni za siebie i swoich bliskich – powiedział w środę prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, odnosząc się do decyzji o powrocie obostrzeń na Warmii i Mazurach w związku ze złą sytuacją epidemiologiczną.

Minister zdrowia Andrzej Niedzielski zapowiedział w środę, że chce, aby w woj. warmińsko-mazurskim nauka w klasach I-III wróciła do trybu zdalnego. Zamknięte zostaną galerie, muzea, kina, hotele, korty, baseny i inne miejsca użyteczności publicznej.

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz przekazał, że cały czas śledzi statystyki zachorowań w mieście. „Od kilku dni są one niepokojące i dlatego jestem w stałym kontakcie ze służbami sanitarnymi, które potwierdziły przypuszczenia, że do Olsztyna dotarła brytyjską odmiana wirusa Sars-Cov-2. Jak mówią lekarze – jest to o wiele bardziej zakaźny wariant” – wskazał.

reklama

Podkreślił, że „wszelkie obostrzenia, działania i zalecenia są związane z decyzjami na szczeblu rządowym”. „Z ostatniej konferencji ministra zdrowia już wiemy, że nauka w klasach 1-3 wróci do systemu zdalnego, wrócą zamknięte galerie, muzea, teatry, baseny i hotele. My ze swojej strony już wcześniej uprościliśmy procedury dla dyrektorów placówek edukacyjnych i wychowawczych, którzy wnioskują o naukę zdalną lub zamknięcie placówek tam, gdzie jest to konieczne”- dodał.

„Wciąż apelujemy o dystans, dezynfekcję i noszenie maseczek. Bądźmy odpowiedzialni za siebie, swoich bliskich i otoczenie” – podkreślił Grzymowicz

„W naszym urzędzie od początku pandemii także staramy się dbać o pracowników i mieszkańców, którzy przychodzą do nas załatwić swoją sprawę. Skupiamy się na najważniejszych problemach i sprawach. Stosujemy wszystkie możliwe sposoby świadczenia pracy, w tym pracę zdalną. Robimy wszystko, by olsztynianie jak najmniej odczuwali te utrudnienia” – dodał.

reklama
źródłoPAP

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

5 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


5 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze