4 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Ikoniczny lokal w Olsztynie się zamyka. Jedyne miejsce z takim klimatem w całym mieście

WiadomościIkoniczny lokal w Olsztynie się zamyka. Jedyne miejsce z takim klimatem w...

Klubokawiarnia Awangarda Bis zamyka się. Lokal z filmowym klimatem uwielbiany przez gwiazdy i turystów likwiduje działalność, by uniknąć popadnięcia w długi.

reklama

Koronawirus okazał się bezlitosny dla lokali gastronomicznych, hoteli czy klubów. Niejednokrotnie od początku pandemii pisaliśmy o likwidacji znanych w Olsztynie obiektów:  Znany salon zabaw dla dzieci zamyka sięNajstarszy salon jubilerski w Olsztynie zamyka działalność. Kolejna firma znika z olsztyńskiej starówkiNajstarsza kawiarnia w Olsztynie zamyka się!Kolejny hotel w Olsztynie się zamyka? Trafia na sprzedaż.

Skutki obostrzeń wprowadzonych w kraju nie pozostawiły wyjścia klubokawiarnii z olsztyńskiej starówki Awangardzie Bis. Lokal zostaje zamknięty. Właściciel powiedział nam dlaczego:

reklama

„Pandemia oczywiście. Brak dalszych środków finansowych. Awangarda żyła z tańców, muzyki. Teraz kluby nie mogą funkcjonować i nie wiadomo jak szybko to się zmieni. Nie chcieliśmy popaść w długi” – tłumaczy właściciel lokalu.

„Wie pan, ja mam także kino studyjne, Awangardę. Tam jest większy potencjał, by to uratować i mam taką nadzieję, że się uda. Niestety, obawiam się, że niedługo inne lokale mogą podzielić los Awangardy, jak tak to będzie dalej wyglądać” – powiedział rozgoryczony pan Konrad.

reklama

Polecane: Dlaczego dbanie o klimatyzację w aucie jest tak ważne?

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Qaz
3 grudnia 2020 14:01

Prawda jest tak, że Stare Miasto upada od dłuższego czasu. Poza głównymi ulicami jest również obskurne. Wystarczy tylko zobaczyć jaka jest nawierzchnia ulicy przy Katedrze czy na innych bocznych uliczkach.

Marcin
3 grudnia 2020 13:02

Tiaaa „ikoniczny klub”… A czego ikoną była Awangarda Bis?
Przecież tam i w czasach bez pandemii nikt nie chodził.

Popularne
Ogłoszenia